Силове виведення журналістки з мітингу Порошенка в Ковелі: в Раді та НСЖУ засудили дії правоохоронців

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Силове виведення журналістки з мітингу Порошенка в Ковелі: в Раді та НСЖУ засудили дії правоохоронців

ТСН

Водночас, вони посилаються на закон про держохорону.

У Національній спілці журналістів України та комітеті Верховної Ради з питань свободи слова засудили дії правоохоронців, які силоміць вивели журналістку місцевого телеканалу з мітингу на підтримку президента Петра Порошенка в Ковелі.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Сама журналістка вважає, що правоохоронці таким чином намагались убезпечувати президента від незручних запитань. У поліції ж кажуть, що вивели кореспондентку, бо не захотіла пройти через металошукач.

"Військовослужбовці управління державної охорони спільно із поліцейськими мають право не допускати громадян на окремі ділянки місцевості та об’єктів, вимагати від них залишитися на конкретних місцях або залишити їх", - зазначають там.

Журналістка заперечує відмову проходити через рамки і зауважує, що інцидент стався вдень, а президент прибув лише о 7-й вечора. Голова спілки журналістів України вважає, що поведінка поліцейських була неприпустимою.

"Ми шоковані, що замість того, щоб допомогти журналісту на масовій акції, на масовій події, вони хочуть допомогти політикам і штабам, щоб їх не дратували журналісти", - заявив Сергій Томіленко.

Обурена інцидентом у Ковелі і голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації.

"Якщо журналіст просто знімав і показав своє посвідчення, то це точно перешкоджання діяльності журналіста. І це неприпустимо. Я думаю тут політичні причини, я думаю, що канал має стосунок до тих сил, які мають конкуренцію з тими, хто організовував мітинг", - зазначила Вікторія Сюмар.

Своєю чергою, юристи телеканалу "Аверс" планують скаржитися на дії поліції. ТСН звернулася по коментар в Адміністрацію президента України, але досі відповіді не отримала.

Нагадаємо, під час виступу президента України Петра Порошенка у Ковелі 14 березня поліція силоміць вивела з місця проведення журналістку телеканалу "Аверс" через те, що вона відмовилась проходити через рамки металошукача.

Дмитро Фурдак

У Ковелі правоохоронці силоміць вивели журналістку з мітингу, де мав виступати Порошенко

У Ковелі правоохоронці силоміць вивели журналістку з мітингу, де мав виступати Порошенко
Наступна публікація