Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сільська школа на Тернопільщині приголомшує жахливим станом вбиралень для дітей

Двічі громада подавала документи для ремонту, але двічі отримувала відмову від чиновників.

Уряд Олексія Гончарука обіцяє оперативно добудувати та капітально відремонтувати наступного року сотню шкіл і стільки ж дитсадків і стадіонів. Тим часом у селі Старий Тараж на Тернопільщині школярі користуються не унітазами, а смердючими отворами в підлозі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Наступного року в Україні почнуть будувати та ремонтувати сотні соціальних об'єктів. Ми починаємо інфраструктурний бум!" - заявив Гончарук. Обіцянки не нові: на початку року ще старий склад Міносвіти анонсував те, на що роками чекали сільські школи – мільйони гривень з держбюджету мали йти на обладнання шкільних вбиралень. Програма з облаштування туалетів усередині шкіл мала умовну назву “Гідність дитини”.

Відео Як насправді діють державні програми з побудови вбиралень у школах – досліджувала ТСН

Сто шкіл, сто садків та стільки ж стадіонів уряд Гончарука обіцяє оперативно добудувати та капітально відремонтувати вже наступного року. ТСН вирішила дослідити, як насправді діють чергові державні програми на місцях. На прикладі дев'ятирічки у селі Старий Тараж на Тернопільщині. Де діти, як при Гройсмані так і при Гончаруку, користуються не унітазами, а смердючими отворами. А все завдяки місцевим чиновникам, які просто не помічають проблеми.  

Як насправді діють державні програми з побудови вбиралень у школах – досліджувала ТСН

Затулити носа, заплющити очі і взагалі не заходити у цей туалет – радять діти зі школи Старого Таража. Він викликає тільки одне почуття – огиду. "Неможна добудувати школи, щоб ходили в одну зміну, щоби діти мали спортивний зал, щоб діти мали туалет?!" - не розуміє завідувач філії “Старотаражська ЗОШ” Станіслав Курач. Діти там падають на слизькій замерзлій долівці туалету та гублять телефони в отворах  з фекаліями.

Фотогалерея Селфі в туалеті. В Instagram з’явився акаунт про "типових дівчат", де замість фото - описи (17 фото)

В обласній адміністрації відео з цієї вбиральні переглядає керівниця управління освіти. Вона на цій посаді уже четвертий рік, і лише тепер обіцяє внести цю школу у список п'яти навчальних закладів області,  які нагально потребують добудови. Надіслати перелік таких об'єктів вимагає прем’єр-міністр.

Як відбуватиметься обіцяний інфраструктурний бум – не зміг пояснити міністр інфраструктури Владислав Криклій. Він зауважив, що це запитання не до нього, але сам проєкт він підтримує: "Всі ці сто шкіл, сто спортивних майданчиків – я буду обома руками підтримувати". Кошти виділятимуться з Державного фонду регіонального розвитку. Тобто механізм розбудови регіонів залишається старий і виглядає так: громади за власні гроші виготовляють проєктну документацію, подають на розгляд обласної комісії, а після її затвердження уже столичні чиновники розглядають доцільність реконструкції або будівництва.

Це все у Старому Таражі вже проходили – двічі подавали проект на розгляд і двічі отримували відмову із області. "Ми не потрапили в цей список, бо не набрали потрібної кількості балів", - каже представник громади Андрій Чубик. Чи потраплять у нього цього разу – не знають, але сподіваються, тому подавати проєкт добудови готуються уже втретє.

Кореспондентка ТСН Світлана Павук

Залиште свій коментар

Вибір редакції