Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сім кандидатів на одну мантію: конкурс на посади суддів викликав ажіотаж серед правників

Охочих виносити вироки зібрали в столиці на тестування.

У Києві почався конкурс на посади суддів першої інстанції. Кандидати вже склали письмові тести на знання державної мови та права, а попереду на них чекає перевірка на доброчесність, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Свої кандидатури висунули чотири тисячі претендентів на суддівські посади. Таким чином, утворився конкурс: сім охочих на одне місце. Велика частина претендентів – це помічники діючих суддів. Боротися є за що, бо сама тільки зарплата обіцяна на рівні 42-х тисяч гривень, не рахуючи різноманітних надбавок і премій.

ВідеоУ Києві стартував конкурс на посади суддів першої інстанції

Письмові тести конкурсанти складали за умов безпрецедентних заходів: зошити були привезені службою спецзв’язку під охороною, в залах встановлені відеокамери та запущено дрон, який згори слідкував, аби ніхто не списував. 700 кращих претендентів бодай частково вдовольнять нечуваний досі кадровий голод у судах, де нараховується вже 1,6 тис. вакансій. Через нестачу суддів зупинялися цілі районні суди, а тисячі проваджень спливли строки розгляду – і їх тепер залишається тільки закрити.

Раніше в липні президент України Петро Порошенко записав відеозвернення до українців з нагоди завершення конкурсу з формування нового Верховного Суду. Український гарант відзначив, що вперше в історії України формування Верховного Суду відбувається шляхом відкритого та прозорого конкурсу, а від його початку на одне місце претендувало по сім осіб.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта 

Залиште свій коментар

Вибір редакції