Сім'я загиблого біля берегів Беніну українського моряка отримає 179 тис. євро компенсації

Родичі Олексія Фроліна отримають 179 тисяч євро страховки. У Федерації морських профспілок заявили, що раніше такої страховки не отримував ні один моряк.

Родичі старшого помічника капітана судна Cancale Star Олексія Фроліна, який загинув в результаті нападу піратів берегів Беніну, отримають 179 тисяч євро страховки. Гроші обіцяє виплатити німецька компанія-судновласник.

У Федерації морських профспілок заявили, що раніше такої страховки не отримував ні один моряк.

"Стандартні суми, які передбачені в колективному договорі - вони менше. Тому дещо дивує її розмір. Скажімо так - людини вже не повернеш, до того ж годувальника, сина, але це дуже гідна компенсація, якщо судновласник, природно, буде готовий її виплатити" , - заявив головний інспектор Федерації морських профспілок України Вадим Мощенко.

Як виявилося, жертвою піратів став 34-річний одесит Олексій Фролін. Вдома у чоловіка залишилися дружина і діти. "Ще четверо українців, які були на цьому кораблі, цілі та неушкоджені", - заявили в компанії "Еврокрюінг", що відправляє хлопців в плавання. Вони повернуться додому на початку грудня. Тіло убитого в Україну привезуть, коли закінчаться всі необхідні слідчі дії.

На одному з одеських форумів з'явилися подробиці нападу піратів на судно Cancale Star. Капітан судна, що стояв неподалік, що має знайомих серед екіпажу танкера Cancale Star заявив, що по рації чув заклики про допомогу з танкера, проте в портконтроле міста Котону сидів чоловік, ні слова не розумів по-англійськи.

"З судна просили забрати важко пораненого старшого помічника капітана вертольотом, але через такого портконтроля допомога надійшла надто пізно, старший помічник, 34-річний одесит Олексій Фролін, помер", - заявив він.

За його словами, близько другої ночі на судно підійнялися 10 бандитів, озброєних кийками, молотками і пістолетами. Моряки повідомили, що бандити "явно були в стані наркотичного сп'яніння, від дзвінків супутникового телефону вони розгубилися, один з них підбіг до старшого помічника і три рази в нього вистрілив".

Ще один пірат вистрілив у другого помічника і почав кричати, що всіх вб'є. Як повідомили очевидці, філіппінців не чіпали при цьому взагалі, били тільки білих. В результаті, відзначили члени екіпажу, злочинці настільки розгубилися, що тікаючи, не тільки не взяли з собою награбоване, але й забули одного зі своїх колег.

За словами головного редактора журналу "Морський бюлетень" Михайла Войтенка, пірати в західній частині Африки орудують у водах всіх країн узбережжя. "Вони відрізняються від сомалійців, у яких є зручні бухти, щоб місяцями тримати кораблі і людей у заручниках, і які рідко йдуть на кровопролиття, оскільки бояться не отримати викуп. У бандитів з Західної Африки тихих гаваней немає, тому, щоб заробити, вони пускають в хід зброю, вбиваючи моряків, грабують і тікають ", - заявив він.

Нагадаємо, в ніч на 24 листопада група озброєних людей атакувала в 18 морських милях від узбережжя Беніну що йшов під прапором Ліберії 230-метровий танкер Cancale Star. Екіпаж судна складається з 21 моряка (1 громадянин Німеччини, 1 - Латвії, 3 - Росії, 5 - України, 11 - Філіппін).

В результаті інциденту загинув українець, а також постраждали четверо членів екіпажу. Морякам вдалося затримати одного з піратів і потім передати його поліції. Танкер завантажений 89 тисячами тонн нафти в дельті річки Нігер у Нігерії.

Читайте також:

Українець загинув під час нападу піратів біля берегів Африки

У полоні піратів вже півроку перебуває 12-річна українка

Пірати погрожують затопити "Аріану" разом з екіпажем

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: