Симоненко вимагає саджати за реабілітацію нацизму

Лідер КПУ пропонує доповнити Кримінальний кодекс статтею, яка встановлює відповідальність за заперечення злочинів нацизму.

1 липня 2009 року у Верховній раді було зареєстровано проект змін до Кримінального кодексу, яким передбачається встановити відповідальність за посягання на історичну пам’ять відносно подій Великої Вітчизняної війни. Зокрема, до кримінальної відповідальності планується притягати за заперечення вироку Міжнародного військового трибуналу у Нюрнбернзі.

Автор законопроекту – лідер Компартії Петро Симоненко.

Законопроект передбачає доповнення Кримінального кодексу окремою статтею, яка встановлює відповідальність за заперечення чи схвалення злочинів нацизму, нацистських злочинів, визнання неправомірних дій антигітлерівської коаліції, повідомляє прес-служба КПУ.

"Переоцінка рішень міжнародного Трибуналу у формі схвалення завойовницької політики нацизму, заперечення фактів злочинів нацизму на окупованих територіях, або оголошення злочинними дій антигітлерівської коаліції з опору агресору є, враховуючи викладене, міжнародним злочином. Такий висновок випливає із статті 107 Статуту ООН, що підтверджує особливу суспільну небезпеку злочинів, скоєних у роки Великої Вітчизняної війни, а отже, і спроб реабілітувати, спотворити чи виправдати вчинені в той період злочини", – наголошує Симоненко, обґрунтовуючи необхідність прийняття законопроекту.

"Оскільки, в міжнародних документах (Берлінська декларація про поразку Німеччини від 2 серпня 1945 року, Статут Нюрнберзького трибуналу тощо) чітко визначені як країни антигітлерівської коаліції, так і країни, які виступали на боці агресора, і підтверджено факт захисту країнами антигітлерівської коаліції принципів підтримки миру і безпеки, оцінка дій антигітлерівської коаліції в період Великої Вітчизняної війни не може заперечуватися в будь-якій формі", – зазначає лідер КПУ.

"Країни, які визнають ворожими дії країн антигітлерівської коаліції у Великій Вітчизняній війні відносно себе, фактично ставлять себе в становище союзників нацизму. Таким чином, дії, які заперечують злочинність нацистського режиму, факти скоєння ним воєнних злочинів, злочинів проти миру, безпеки людства, геноциду тощо, або дії, які виправдовують осіб, визнаних винними Нюрнберзьким процесом є такими, що суперечать міжнародному праву, суспільно небезпечними саме як міжнародні злочини", - наголошує він.

Симоненко переконаний, що прийняття такого законопроекту сприятиме збереженню та поважному ставленню до історичної пам’яті українського народу.

Читайте також:

ОБСЄ прирівняла сталінізм до нацизму

За націоналістів, які відбили Леніну ніс та руку, заступився син Шухевича

Столичний офіс Тягнибока закидали коктейлями Молотова

Добкін звинуватив президента й уряд у підтримці неофашистів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: