Симоненко виступає за газотранспортний консорціум з Росією

За словами Симоненка, наразі головне завдання консорціуму між Україною і Росією - це видобуток, транспортування і транзит газу через територію Україну.

Для України був би вигідний газотранспортний консорціум з РФ. Таку думку висловив лідер КПУ Петро Симоненко, коментуючи можливість створення газотранспортного консорціуму Україна-Росія-ЄС.

"Я в даному випадку хочу підтримати ініціативу президента Віктора Януковича в тій частині, що переговорний процес має бути взаємовигідним. І ситуація, що склалася, вона дійсно ускладнює, в першу чергу, ситуацію тих, хто сьогодні наповнює державний бюджет, ускладнює ситуацію українського виробника і питання енергетичної безпеки, і особливо ціни на газ", - наголосив політик.

За словами Симоненка, наразі головне завдання газотранспортного консорціуму між Україною і Росією - це видобуток, транспортування і транзит газу через територію Україну.

"Це повинно визначати, за якою схемою розподіляється прибуток, як відбувається фінансування капітальних ремонтів і технічного переобладнання цієї системи Тобто, саму ініціативу треба наповнити конкретним змістом Ми, комуністи, з цією ініціативою створення міждержавного консорціуму виходимо давно", - зазначив лідер КПУ.

На уточнююче питання, чи був би газотранспортний консорціум між Україною та РФ вигідний для українців, Симоненко відповів: "Це вигідно було б для України Це зняло б проблеми, які сьогодні штучно нав'язуються, і ними користуються для того, щоб посіяти ворожнечу у відносинах між Україною і Росією".

Раніше повідомлялося, що на запланованій на 24 вересня зустрічі з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим Янукович запропонує створити тристоронній газотранспортний консорціум за участю ЄС. Це дозволить знизити ціну на газ для України до 190-210 дол. за 1 тис куб м.

Читайте також:

Азаров захистить бідняків від підвищення цін на газ

Демонтаж ГТС Україні не загрожує

Україна ще у квітні почала злізати з "газової голки" Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: