Симоненко за об'єднання лівих сил

Лідер КПУ Петро Симоненко виступив із пропозицією створення лівого політичного блока для участі у парламентських виборах.

Петро Симоненко
УНІАН
Петро Симоненко закликає ліві сили до об'єднання.

Комуністична партія України запропонувала лідерам лівих партій об'єднатися для перемоги на виборах. Про це в неділю заявив лідер КПУ Петро Симоненко, пише газета "Комерсант-Україна". 

Раніше з такою ж пропозицією виступив інший представник КПУ - перший віце-прем'єр Верховної ради п'ятого скликання, член президії ЦК КПУ Адам Мартинюк. За його словами, "шанувальники лівих ідей повинні бути в одній партії". 

В свою чергу, депутат ВР п'ятого скликання від КПУ Олексій Бабурін зазначив, що представники партії не тільки звернулися з відповідною пропозицією до лідерів лівих партій, зокрема до лідера Прогресивної соціалістичної партії України Наталії Вітренко, але й запропонували їм спільну участь у парламентських виборах.

Утім, за словами Бабуріна, відповіді від них поки не надійшло. "Звичайно, було б добре після нашого з'їзду (КПУ) провести об'єднавчий з'їзд блоку лівих партій, але цю ідею поки не вдається реалізувати - заважають амбіції окремих лідерів", - сказав він.

Між тим, Симоненко говорячи про ініціативу комуністів об'єднати партії лівої орієнтації, не став згадувати про плани створення "блоку лівих". 

"Зараз нас турбує те, що голоси виборців, віддані за більшість лівих партій, що у результаті виборів не пройдуть у парламент, будуть перерозподілені між представникам великого бізнесу. Цим і продиктована наша пропозиція", - заявив він. 

Адам Мартинюк
УНІАН
Такої ж думки дотримується Адам Мартинюк.

За словами комуніста Спіридона Кілінкарова, першим кроком до злиття лівих в одну партію має стати об'єднання в єдиний виборчий блок на виборах 30 вересня. "КПУ – єдина політична сила, що сьогодні гарантовано проходить у парламент. Тому ті політичні партії, які це розуміють, але все одно збираються йти на вибори, будуть діяти проти лівого руху", - заявив він.

"Якби наші однодумці, скажімо Соцпартія і ПСПУ, погодилися мобілізувати лівий електорат під прапорами Компартії, за участю представників СПУ і ПСПУ в списках КПУ, зрозуміло, це було б нормально", - вважає Кілінкаров. 

Наталія Вітренко
УНІАН
Втім, лідерка ПСПУ не вважає комуністів своїми союзниками.

У свою чергу, Вітренко спростувала факт заклику КПУ об'єднатися. "Комуністи не тільки ніколи не зверталися до нас із пропозицією об'єднатися, але й відкинули нашу пропозицію піти на вибори 2002 року в одному блоці", - сказала вона, додавши, що вже не розглядає ні КПУ, ні Соцпартію, як можливих союзників.

"Це якась провокація", - сказав з приводу звернення комуністів і депутат п'ятого скликання від СПУ Василь Сильченко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: