Син Шухевича радий скасуванню політреформи

На його думку, тільки президент може гарантувати, що влада діятиме як єдиний механізм, і лише за таких умов в Україні можна буде провести реформи.

Син головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича Юрій Шухевич переконаний, що Україна має бути президентсько-парламентською республікою з сильним президентом, тому не вважає скасування політреформи 2004 року негативним фактором.

На його думку, тільки президент може гарантувати, що влада діятиме як єдиний механізм, і лише за таких умов в Україні можна буде провести реформи.

"Я - прихильник президентської влади. І вважаю, що в Україні повинна бути президентсько-парламентська республіка. Для мене взірцем є не Америка, а Франція. Така форма влади, як у Франції, мене особисто влаштовує", - зазначив Шухевич.

За його словами, після внесення змін до Конституції України у 2004 році інститути влади в державі діяли розбалансовано. "Бачите, що сталося у 2004 році - була колишня Конституція. Я кажу колишня, бо та, що тепер - то вже тільки подібна на ту, колишню Конституцію. Але після реформ, які тоді були зроблені, структура влади в нас розбалансована: президент діяв самостійно, уряд самостійно, і парламент - самостійно. Такого бути не може. Керівництво держави - це єдиний механізм, який має функціонувати відповідно до своїх повноважень. Не може бути, що кожен робить те, що хоче. А так в нас було останні 5 років", - зауважив Шухевич.

Він вважає, що президент повинен бути сильним, повноваження всіх органів влади - чітко визначені. "І я знаю, що мають бути в Конституції визначені і права, і обов'язки кожної з гілок влади. Твердо виписані, але мають бути. Сильний Президент, власне, має бути тою ланкою, яка буде скеровувати напрям реформ, напрям нашої політики - як зовнішньої, так і внутрішньої. А уряд вже конкретно реалізує ту чи іншу політику. Має бути підтвердження, безумовно, парламенту. Але все це має бути на єдиних межах", - сказав Шухевич.

Як повідомлялося, у п'ятницю, 1 жовтня, КС визнав неконституційним закон "Про внесення змін до Конституції України" у зв'язку з порушенням конституційної процедури його розгляду і прийняття. Згідно з цим рішенням, Конституція відновлюється в редакції 1996 року.

Детально про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут

Читайте про скасування політреформи:

Любовь и ястребы

Елбасы Янукович

Близорукость на Банковой

Читайте також:

Янукович: всі рішення КС повинні виконуватися

Політреформу-2004 скасовано: Януковичу повернули повноваження Кучми

Партія регіонів назбирала 300 депутатів, щоб переписати Конституцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: