Син Стуса відмовився співпрацювати з авторами фільму про його батька

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він назвав сценарій стрічки неприйнятним.

Дмитро Стус відмовився співпрацювати з авторами фільму про його батька - українського поета та політв'язня Василя Стуса.

Про це він заявив у коментарі Громадському.

"Приблизно рік тому, може менше, вони до мене звертались, я попросив сценарій, після прочитання сценарію я відмовився з ними співпрацювати, на цьому все.... Неприйнятний сценарій — ні з етичних міркувань, ні з естетичних", — сказав син поета.

Дмитро Стус також зазначив, що автори фільму порушили усі домовленості щодо стрічки. Окрім того, він із самого початку був проти згадування про Віктора Медведчука у кіно.

"Люди від мого імені поширили купу заяв... Мене просили поговорити з ними про проблематику, ми домовились, що все не буде вириватись з контексту. Але наскільки мені розповідають мої друзі і моя дружина, все це порушено. А з людьми, які порушують свої обіцянки, я нічого не маю спільного", — сказав він.

Стус додав, що не буде говорити з авторами фільму навіть тоді, коли вони звернуться до нього з проханням надати авторські права.

ВідеоУ фільм про Василя Стуса повернуть сцену суду, на якому адвокатом поета був Медведчук

Кіно про видатного українського поета та дисидента Василя Стуса "Птах душі" ще до виходу на екрани б’є рекорди скандальності. Спалахнуло, бо зі знімального майданчика просочилася інформація - сцену суду над Стусом вирішили не знімати, щоб не нагадувати: далекого 1980-го захищати поета призначили адвоката Віктора Медведчука. На суді Медведчук замість знайти для Стуса виправдання, виступив на стороні обвинувачення. 

У фільм про Василя Стуса повернуть сцену суду, на якому адвокатом поета був Медведчук

Нагадаємо, режисер фільму "Стус" Роман Бровко стверджував, що сцену з Віктором Медведчуком начебто прибрали на прохання сина Стуса: "Для сім'ї Стуса є дві болючі теми — суду і відносин з (дисиденткою) Аллою Горською. Обох тем Дмитро Стус попросив нас не торкатися. Між Медведчуком і Стусом-молодшим налагоджені відносини. У них були зустрічі і, можливо, спроби Віктора виправдати себе". 

Сам Дмитро Стус у коментарі ТСН.ua заявляв, що зустрічався зі сценаристами фільму, але ні про що не просив. "Для мене весь цей фільм, м'яко кажучи, смішний і неприйнятний. Але якщо хочуть, нехай знімають", - сказав Дмитро Стус. 

Фотогалерея Знімання фільму "Стус" про поета й дисидента Василя Стуса (10 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції