Син Стуса заперечує, що просив прибрати із фільму про батька-дисидента сцену про Медведчука

Син Стуса заперечує, що просив прибрати із фільму про батька-дисидента сцену про Медведчука

Дмитро Стус / Фото: УНІАН

Стрічка вийде на екрани в лютому 2019 року.

У соцмережах бурхливо обговорюють, що з майбутнього фільму "Стус" вирізали сцену про останнє засідання суду над поетом і дисидентом Василем Стусом, адвокатом якого був нинішній кум Путіна і переговорник від України в Мінську щодо Донбасу Віктор Медведчук.

Син письменника Дмитро Стус, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка, говорить, що зустрічався зі сценаристами фільму, але ні про що не просив.

"Для мене весь цей фільм, м'яко кажучи, смішний і неприйнятний. Але якщо хочуть, нехай знімають", - каже Дмитро Стус.

Водночас режисер Роман Бровко стверджує, що сцену прибрали на прохання сина Стуса:

"Для сім'ї Стуса є дві болючі теми — суду і відносин з (дисиденткою) Аллою Горською. Обох тем Дмитро Стус попросив нас не торкатися. Між Медведчуком і Стусом-молодшим налагоджені відносини. У них були зустрічі і, можливо, спроби Віктора виправдати себе".

Режисер розповів, що намагався зв'язатися і з Медведчуком, щоб уточнити деталі сцени. Але прес-служба політика йому відмовила, пославшись на зайнятість.

"Коли ми вирішували, які сцени вирізати, щоб вкластися в хронометраж і бюджет, серед інших вирізали і цю. Всього в фільм не потрапили десь 20-25 сцен. Зникла лінія про сім'ю Стуса, його життя в Горлівці і спроби відродити там українську культуру. Але це чомусь нікому не цікаво".

Режисер Роман Бровко стверджує, що розмову з Дмитром Стусом він записував на відео, але показати його не може, тому що Дмитро Стус не дозволив йому це відео оприлюднити.

Прес-секретар Віктора Медведчука на запитання ТСН.ua, чи відповідає дійсності інформація про те, що з фільму сцену суду над письменником видалили на прохання Медведчука, відповів: "Режисер фільму вже відповів".

Нагадаємо, Василь Стус був українським поетом і дисидентом, якого 1980 року Київський міський суд засудив до десяти років позбавлення волі та п'яти років заслання. Термін Стус відбував у колонії в Пермській області, де і помер 1985 року. Під час судового засідання захищав його адвокат Віктор Медведчук, якому на момент суду виповнилося 26 років. Стус клопотав про відвід Медведчука, але суд не дозволив це зробити. Медведчук визнав провину свого підзахисного і попросив суд врахувати пом'якшувальні обставини. Саме ця сцена повинна була увійти у фільм.

Товариші та однодумці Василя Стуса вшанували його в честь дня народження

Товариші та однодумці Василя Стуса вшанували його в честь дня народження

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація