Синці на чолі на вивернуті пальці: на Львівщині суд повернув дитину батькові, якого звинувачують у знущаннях

Дата публікації
Перегляди
5337
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Синці на чолі на вивернуті пальці: на Львівщині суд повернув дитину батькові, якого звинувачують у знущаннях

Фото: ТСН

Дівчинка скаржиться на погані умови та хоче повернутися до дитячого будинку.

На Львівщині суд повернув дитину батькові, якого звинувачують у побитті доньки. Він єдиний опікун дівчинки – мати покинула її ще в трирічному віці і поїхала за кордон. За твердженням соцслужб, чоловік постійно знущається з дитини психологічно і фізично. Чому суд повернув дівчинку попри її спротив і покази свідків, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Батько 11-річної дівчинки зустрів журналістів і соцпрацівників, які прийшли навідати його доньку, відмовляючись пускати до оселі, та показуючи середній палець.

Чоловік сам виховує дівчинку і як кажуть у поліції, робить це синцями та забоями. Торік про це соцслужбам поскаржилася сама дитина, яка втекла з дому.

"Медиками було встановлено що в дитини є множинні синці на чолі, на плечі, на ніжках і руках. Крім того в дитини був вивернутий другий пальчик на правій руці", - розповіла Ірина Панасюк – інспектор ювенальної превенції Червоноградського відділу поліції.

Як пояснила Оксана Мазурак, працівниця відділку у справах дітей Червоноградської міської ради, дитина відразу була поміщена в сиротинець згідно з законом про запобігання протидії домашньому насильству.

Поліція відкрила кримінальне провадження, а соцслужби та чоловік пішли до суду. Чиновники вимагали позбавити кривдника батьківських прав, а той – повернути йому доньку. Вимоги батька розглянули швидше і задовільнили. Соцслужби обурені.

На Львівщині суд повернув дитину батькові, якого звинувачують у побитті доньки

На Львівщині суд повернув дитину батькові, якого звинувачують у побитті доньки

Як каже Мазурак, суд не вимагав від батька документів про матеріальне становище чи обстеження житлових умов. Сама дитина пояснила, що не хоче повертатися до тата і дуже його боїться. Але відмовивши в клопотанні про допит низки свідків суд ухвалив рішення про повернення дитини.  

Суддя Червоноградського районного суду Дмитро Рудаков наполягає, що побиття не доведено, кримінальна справа закрита, тож чоловік має всі права на дитину.

"Ну він батько, який не позбавлений батьківських прав, він фактично єдина близька людина. От ви кажете побив дитину, повинні ж були його судити, справу закрили, будь ласка в мене нема доказу про насильство", - заявив Рудаков.

Своєю чергою у прокуратурі пояснюють - справу закрили, бо винного не знайшли. "Кримінальне провадження було закрите, оскільки на той час не було здобуто достатніх доказів для повідомлення особі про підозру. Подія мала місце у квартирі. Не було очевидців", - стверджує Юлія Сєрьогінова, прокурор Червоноградської місцевої прокуратури.

У дитячому центрі, де дівчинка жила більше року, кажуть, що та ігнорувала всі спроби батька навідати її і дуже злякалася, коли той прийшов її забирати

"Дитина плакала, навіть не плакала, ревіла, обнімала мою дружину, вона просила не віддавайте, я не хочу повертатися", - розповів Микола Шагаров, керівник дитячого соціально-реабілітаційного центру.

Наразі дівчинка живе вдома вже понад місяць. Її тітка каже, що дитина постійно телефонує їй зі скаргами – немає їжі, шкільного приладдя. Дитина навіть просила про лейкопластири – замале взуття натерло ноги.

Окрім цього, як додала Наталія Турко, заступниця міського голови Червонограда та голова комісії захисту прав дитини, дитина тривожна та сумна, відразу плаче. Скаржиться, що в квартирі холодно і хоче повернутися до дитячого будинку.

Змінити ситуацію міг би інший суд, куди подали соцслужби. Проте засідання з приводу позбавлення чоловіка батьківських прав відбудеться аж у лютому.

Нагадаємо, на Харківщині судитимуть поліцейських, які прогледіли смертельне побиття 3-річної дівчинки. На поведінку батьків неодноразово скаржилися інші родичі, однак правоохоронці не запобігли трагедії.

Наталка Волосацька, Олександр Бригадир, Львівщина, ТСН, 1+1

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5337
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація