Сині кити: кіберполіція виявила майже 1000 "груп смерті" та попередила понад 10 спроб суїциду

Сині кити: кіберполіція виявила майже 1000 "груп смерті" та попередила понад 10 спроб суїциду

Фото: ТСН.ua

"Групи смерті" стали новим викликом для суспільства та поліції.

Українська кіберполіція виявила 926 груп "самогубств", з яких уже 600 заблоковано.

Про це заявив глава Національної поліції України Сергій Князєв.

За його слова, стрімке поширення в соціальних мережах так званих "груп смерті" стало новим викликом для суспільства та поліції.

Найбільш вразливими до негативного впливу соціальних мереж стали діти від 13 до 17 років, у яких є проблеми в спілкуванні з оточуючими. 

"На сьогодні поліцією за даними фактами відкрито 35 кримінальних проваджень, встановлено 4 факти суїциду, які пов'язані діяльністю "груп смерті", попереджено понад 10 спроб суїциду, – повідомив Князєв. 

Нагадаємо, що "групи смерті" – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їхні адміністратори дають учасникам груп травматичні "завдання" – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою "гри" є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про "групи смерті" на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії.

Небезпечні квести докотилися і до України.  Кіберполіція опублікувала список українських підлітків, які зареєстровані в подібних групах.  Боротися з небезпечною грою вирішили і пересічні українці. У Миколаєві студент зімітував самогубство аби виявити одного з кураторів групи смерті "Сині кити". Хлопець разом з друзями вирішив боротися з людьми, які через соцмережі доводять дітей до самогубства.

У процесі листування було з'ясовано IP-адресу куратора. Він виявився із Росії. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація