Сині кити. На Сумщині виявили двох учасниць групи смерті з порізаними руками

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Одна з дівчат подряпала себе "за компанію"

Під час перевірки шкіл на Сумщині були виявлені учасниці "групи смерті" з характерними порізами на руках.

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.

До профілактичних заходів поліція долучила педагогів та медиків, аби виявити серед дітей та підлітків гравців таких небезпечних квестів. Перевірки влаштували майже у всіх школах, ліцеях та училищах.

Під час медогляду на руках двох учениць були виявлені характерні для учасників "груп смерті"  подряпини

"З‘ясувалось, що одна з них і справді потрапила до такої інтернет-спільноти, і отримала від "куратора" завдання, суть якого полягала у тому, аби видряпати собі на передпліччі лезом певне слово. Дитина завдання виконала, проте умови гри їй категорично не сподобались. Обдумавши ситуацію, в яку потрапила, дівчинка дійшла висновку, що спілкується з психічнохворою людиною. Тож вона перервала листування, видаливши з мережі свою сторінку й контент", - повідомив начальник ювенальної превенції УПД ГУНП в Сумській області Сергій Тарасенко.

Інша школярка вирішила подряпати собі руку "за компанію" з однокласницею.

Наразі з обома ученицями та їхніми батьками вже проведені бесіди, за виявленим фактом працівники поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками статті 120 КК України "Доведення до самогубства", в рамках якого встановлюються всі обставини події та особу "куратора". Перевірки тривають.

Нагадаємо, що "групи смерті" – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їхні адміністратори дають учасникам груп травматичні "завдання" – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою "гри" є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про "групи смерті" на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії.

Небезпечні квести докотилися і до України.  Кіберполіція опублікувала список українських підлітків, які зареєстровані в подібних групах.  Боротися з небезпечною грою вирішили і пересічні українці. У Миколаєві студент зімітував самогубство аби виявити одного з кураторів групи смерті "Сині кити". Хлопець разом з друзями вирішив боротися з людьми, які через соцмережі доводять дітей до самогубства.

У процесі листування було з'ясовано IP-адресу куратора. Він виявився із Росії. 

Відео Студент з Миколаєва зімітував суїцид та викрив куратора "Синіх китів"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції