Сині кити: у Луцьку небайдужі виявили підлітків, які вступили до "груп смерті"

Дата публікації

Занепокоєні лучанки уже звернулися до Кіберполіції.

Лучанка та її подруга виявили групу підлітків, які вступили до "груп смерті" із смертельними завданнями та поштовхами до суїцидів.

Про це жінка повідомила у своєму дописі на сторінці Facebook, - повідомляє "Волинське агенство розслідувань".

За словами жінки, вона та її подруга – матері підлітків. Тому відстежують повідомлення щодо небезпечної "гри у синіх китів" та моніторять дописи у соцмережах з відповідними хештегами.

Небайдужі відгукнулися на її заклик перевіряти місцевий сегмент Мережі і знайшли профілі підлітків із ВКонтакте у Луцьку, які є учасниками "груп смерті". Лучанка закликає попередити батьків та додає, що до Кіберполіції уже звернулися.

Нагадаємо, що "групи смерті" – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їхні адміністратори дають учасникам груп травматичні "завдання" – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою "гри" є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про "групи смерті" на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії.

Тоді російське видання Новая Газета опублікувало масштабне розслідування, де був описаний принцип дій таких спільнот. Зазвичай вони об'єднані спільною символікою – це кити. Цей символ обраний невипадково, адже кити – одні з небагатьох видів ссавців, що можуть звести рахунки з життям, самовільно викидаючись на берег.

Кіберполіція також опублікувала список українських підлітків, які зареєстровані в подібних групах. Його можна переглянути за цим посиланням.

Українські сенсації. Смерть на замовлення

Українські сенсації. Смерть на замовлення

 

Наступна публікація