Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Синод Константинопольського патріархату розгляне питання автокефалії української церкви

Спочатку передбачалося, що ця тема буде обговорено константинопольським Синодом ще 10 вересня.

Питання надання автокефалії православної церкви в Україні буде розглянуто на засіданні Синоду Константинопольського патріархату, яке відкриється у вівторок в Стамбулі.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

Спочатку передбачалося, що ця тема буде обговорено константинопольським Синодом ще 10 вересня, але наприкінці серпня було прийнято рішення перенести засідання на місяць.

ВідеоДо кінця року Україна може почути новину про надання томосу для створення своєї помісної церкви

На це, принаймні, сподівається спікер Андрій Парубій. Він зустрівся з патріаршими екзархами - посланцями Константинополя, які дуже нервують Москву. І офіційно запросив Вселенського патріарха Варфоломія до України -  виступити у Верховній Раді. Адже саме звернення українського Парламенту стало свого часу приводом розпочати процес надання українській церкві автокефалії. 

До кінця року Україна може почути новину про надання томосу для створення своєї помісної церкви

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які будуть представляти Константинополь в Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

У понеділок, 17 вересня, екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква знаходиться на фінішній прямій до створення автокефалії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції