Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Синод ПЦУ виключив Філарета і обмежив святкування Різдва за новим стилем

Швидке впровадження календарної реформи названо непродуманим.

У вівторок, 4 лютого, відбулося чергове засідання священного синоду Православної церкви України. Про це повідомляє церковна пресслужба.

На засідання зібралися всі уповноважені архієреї, крім почесного патріарха Філарета. "Враховуючи його відсутність на шести засіданнях священного синоду поспіль, необґрунтовану відмову брати участь у засіданні священного синоду попри письмове запрошення, було вирішено зупинити повноваження почесного патріарха Філарета як члена священного синоду", - наголошується в офіційному повідомленні.

Необхідність впровадження календарної реформи у Православній Церкві України потрібно зважено та конструктивно...

Опубліковано Православна Церква України Вівторок, 4 лютого 2020 р.

Також керівництво ПЦУ повідомило, що не визнає і не визнаватиме чинними архієрейські хіротонії, котрі звершує колишній митрополит Київський Філарет всупереч канонічному праву. "Прийняття кліриками рукоположення у єпископський сан без обрання священним синодом Православної церкви України є підставою для категоричної відмови у задоволенні їхніх можливих у майбутньому прохань бути прийнятими до складу єпископату Православної церкви України", - зазначається в документах синоду.

Крім того, синод наголосив на необхідності зваженого та конструктивного діалогу в питанні впровадження календарної реформи, про котру багато говорилося в суспільстві напередодні Нового року та Різдва. З цією метою було створено синодальну календарну комісію, керівником якої став ректор Київської православної богословської академії протоієрей Олександр Трофимлюк.

Водночас ініціатива митрополита Луцького і Волинського Михаїла щодо служіння у своїй єпархії різдвяної літургії 25 грудня за новим стилем не знайшла підтримки серед членів синоду – це назвали "самовільним" та "одноосібним" рішенням архієрея та "порушенням канонічного порядку" і наголосили, що "непродумане та поспішне впровадження календарної реформи може призвести до поглиблення та появи ще більшого розділення серед українців".

У ПЦУ визначили межі можливого на цьому етапі святкування Різдва за новим стилем. "Синод дозволив там, де для цього вбачаються об’єктивні обставини та пастирська необхідність, з благословення правлячого архієрея 25 грудня нового стилю звершувати лише молебень з акафістом Різдву Христовому та виконання колядок", - повідомляє церковна пресслужба.

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет після проведення Об'єднавчого собору 15 грудня 2018 року заявив про відновлення діяльності УПЦ Київського патріархату. 20 червня він у стінах Володимирського собору провів так званий собор, яким закріпив документально своє бажання. Свою позицію Філарет пояснює тим, що не визнає над собою влади ані Москви, ані Стамбулу, де засідає Вселенський патріархат. Він також відмовився визнавати Томос, під яким також свого часу поставив підпис. Філарету не подобається, що ПЦУ не має право варити миро, що нібито не дозволяє звершувати таїнство хрещення, освячення храмів.

Крім того, він нібито має документ, який таємно від нього підписали п'ятий президент України Петро Порошенко і Варфоломій. Згідно з ним, в Україні створюються екзархи Вселенського патріархату. До цих структур включили Андріївську церкву, Флорівський і Корецький монастирі, Манявський скид, Успенський храм у Львові і ще один монастир у Чернігівській області.

24 червня Священий Синод ПЦУ ухвалив рішення про те, що Київська єпархія переходить до управління митрополитом Епіфанієм, а Філарет "втратив канонічні права і обов'язки, пов'язані з управлінням єпархією". Учасників "собору" Філарета покарали "за активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі". Так, Преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, виключили зі складу єпископату Православної Церкви України.

Рішення Синоду Філарет і його група не визнали і звинуватили ПЦУ у рейдерській атаці на столичні храми. 

Відео Змити гріхи: чи наполохали українців гучні заяви ПЦУ щодо купань на Водохреща

Цьогоріч - ні снігу, ні криги на річках. Але не тільки природа перевернула догори дриґом наші уявлення про традиційне свято. У Православній церкві України заявили, що купання в крижаній ополонці не властиве українцям. І тим більше - не змиває гріхи.  

Змити гріхи: чи наполохали українців гучні заяви ПЦУ щодо купань на Водохреща

Залиште свій коментар

Вибір редакції