Синоптики попередили про небезпеку сходження лавин у Карпатах та підйом рівня води в річках

Синоптики попередили про небезпеку сходження лавин у Карпатах та підйом рівня води в річках

Фото: Facebook/Погоріляк Руслан

Найбільш напружена паводкова ситуація очікується у нижніх течіях річок Закарпаття.

В Україні найближчими днями через опади очікується ріст рівня води у низці річок та ймовірне сходження лавин.

Про це повідомили в Українському гідрометцентрі.

"16-17 грудня у високогір’ї Івано-Франківської та Закарпатської областей зберігається значна лавинна небезпека (3 рівень)", - йдеться у повідомленні.

До того ж зазначається, що ріст рівнів води над поточними очікується: на річках басейнів Сяну, Дністра (Львівська, Івано-Франківська обл.) на 0,5-1,5 м, на понижених ділянках подекуди можливий вихід води на заплаву; річках басейнів Прута та Сiрету на 0,3-1,0 м, без негативних наслідків; на річках Закарпаття на 1,0-2,0 м з виходом води на заплаву на нижніх ділянках річок Уж, Ріка, Теребля, Тересва і подальшим затопленням заплави річок Латориця, Стара, Боржава; на ділянці Тиси Великий Бичків - Вилок на 2,0-3,0 м, з виходом води на заплаву.

"На нижній ділянці р.Боржава, при подальшому підвищенні рівня води триватиме підтоплення автодороги Шаланки-В.Ком'яти, сільгоспугідь та присадибних ділянок сіл Іршавського і Виноградівського районів", - додали в Укргідрометцентрі.

Окрім цього на річці Стара можливий перелив автодороги Київ-Чоп в районі села Зняцеве.

За даними синоптиків, найбільш напружена паводкова ситуація очікується у нижніх течіях річок Закарпаття: Уж, Стара, Латориця та Боржава. У гiрських районах можливе формування значного місцевого і схилового стоку та утворення селевих потоків.

Нагадаємо, у суботу, 16 грудня, в Україні очікується нетипово теплий для зими день. У деяких регіонах температура перевищуватиме +10 градусів тепла. Водночас в Карпатах синоптики прогнозують мокрий сніг та дощ, температура -2 до +3 градусів. А вже з понеділка очікується, що до України прийде зима.

Повʼязані теми:

Наступна публікація