Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дев'ять типів препаратів міністерство офіційно визнало недієвими або навіть шкідливими.

Міністерство охорони здоров'я офіційно закликало не використовувати під час лікування від ГРВІ дев'ять типів препаратів, зокрема антибіотики, противірусні та рослинні препарати.

Про це йдеться в документі, направленому керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних та Київської міської держадміністрації. Його на своїй сторінці у Facebook опублікував заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

Відповідно до документа, МОЗ не рекомендує для лікування ГРВІ антибіотики, противірусні препарати (крім озельтамівіру і занамівіру за показанням лікаря) та інтерферони (рівносильні плацебо).

"Імуномодулятори" та "сиропи від кашлю" у Міністерстві визнали шкідливими. Останні — для дітей віком до 4 років. 

Також МОЗ не рекомендує антигістаміни, вітаміни та рослинні препарати за ГРВІ, адже їхня ефективність під час лікування не доведена.

Що ж до "комбінованих ліків від застуди" (НПЗП+протинабряковий+антигістамінний), то вони заборонені для лікування дітей молодшого віку, однак можуть полегшити симптоми ГРВІ у дорослих.

Крім того, МОЗ закликало керівників медичних закладів взяти під контроль призначення ліків під час ГРВІ.

Відомий педіатр Євген Комаровський, своєю чергою, у відповідь на рекомендацію міністерства написав на своїй сторінці у Facebook:

"Звертаю увагу, що лікар, який при діагнозі ГРВІ призначив вам чи вашій дитині що-небудь з перерахованого вище, це людина, у якої свій особливий шлях в медицині, відмінний від шляху цивілізованого, і такий, що суперечить вказівкам МОЗ".

Як повідомлялося раніше, у МОЗ, аналізуючи дані за період з 7 до 13 листопада, повідомили, що рівень захворюваності у нинішній епідсезон на 13,7% більший за аналогічний період минулого епідемічного сезону.

Залиште свій коментар

Вибір редакції