Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Система медогляду вихователів не гарантує безпеки малюків у дитсадках – психіатр

Довідки легко купуються, але й отримані чесно не є панацеєю.

Освітяни, які працюють із маленькими дітьми, мають проходити медогляд щопівроку, а от ходити до психіатра раз на п’ять. Яку приховану загрозу пропускає система та наскільки легко її обдурити, купивши довідку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Медична сестра дитячого садочка заносить документи про стан здоров’я працівників до кабінету директора. Жінка зачитує перелік. "Терапевт. Дерматовенеролог. Стоматолог. Отоларинголог. Флюорографія. Мазок на гонорею. Носіння кишкової інфекції. Психіатр проходимо при прийомі на роботу і потім один раз на 5 років", - інструктує старша медична сестра дитсадка №196 Оксана Рудник.

ВідеоНебезпеки у дитсадку. Чи можна купити медичну довідку для роботи вихователем

А ви ретельно обираєте своїй дитині садочок? На що в першу чергу звертаєте увагу? Хто із вас знає, чим хворіла або навіть хворіє вихователька вашого сина або донечки? Освітяни, які працюють з маленькими дітьми, мають проходити медогляд кожні півроку. А от ходити до психіатра - раз на 5. Яку приховану загрозу пропускає система та наскільки легко її обдурити, купивши довідку – дивіться у сюжеті.

Небезпеки у дитсадку. Чи можна купити медичну довідку для роботи вихователем

На медичній книжці, окрім голограми, номер та серія. В усіх працівників одного закладу вона має бути одна й та сама – на район виділяють окрему серію. Це додатковий захист від фальшивих довідок. У приватному садочку таким перевіркам не довіряють, тому підписали контракт із лікарнею - там за запитом засновниці працівники проходять огляд. "СНІД, сифіліс, туберкульоз, загальний аналіз крові та сечі. Для мене важливо, якщо я сплачую гроші – людину перевірять і не буде ніяким довідок. Потім мені відповідати перед батьками", - пояснила засновниця та керівник приватного дитячого садочку Ірина Бурякова.

Іще перед прийманням на роботу обов’язковою є бесіда з психологом. Чи достатньо проходити психіатричний огляд раз на п’ять років? Запитання риторичне.  "Огляд психіатра дійсний на час огляду. Що з людиною було за хвилину, що станеться за хвилину після – Господь Бог знає. Довідка видається на п’ять років – це не є гарантія лікаря, що людина буде здоровою п’ять років", - зізнається психіатр Олександр Іванов. На запитання, як убезпечити своїх дітей, обираючи дошкільний заклад, психіатр відповідає стисло: "Виховувати самим".

Фотогалерея У дитсадку Запоріжжя спалахнув скандал через оголені фотографії дітей (6 фото)

В інтернеті безліч оголошень, де пропонують придбати медичну книжку або довідку від психіатра "просто та вигідно", а вартість довідки від психіатра "приємно здивує". За адресою – юридична фірма. Оплачуємо на місці, кажемо, що для дитсадка та даємо відксерити паспорт. Наступного дня телефонують: "Ваша медична довідка готова. Її можна отримати сьогодні". Приходимо в медичний центр, там просять паспорт і за хвилину видають документ. "Ми перевіряємо по базі, чи не стоїте на обліку. І все", - пояснили там.

Тепер ця довідка дає змогу влаштуватися в садочок. Результат –  психіатричні протипоказання до виконання роботи за фахом не виявлено. У МОЗі проблему визнають, а щоби перетворити огляди з формальних на реальні, вже створили єдиний реєстр даних. "Зараз дані вносяться в цей реєстр. Там є дані і по тих спеціалістах, яких пройшов той чи інший громадянин. Там є дані спеціаліста. Тобто, на відміну від ситуації, коли ці довідки були паперовими, дуже складно було знайти тих, хто ті довідки, скажімо прямо, продавав", - пояснив речник МОЗу Олександр Ябчанка.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Залиште свій коментар

Вибір редакції