Система ПРО турбує Україну?

Україна просить від США офіційного підтвердження того, що метою розміщення американської системи ПРО в Польщі та Чехії є безпека Європи.

Україна звернулася до Сполучених Штатів Америки із проханням офіційно підтвердити раніше висловлену позицію директора агентства протиракетної оборони Міністерства оборони США Генрі Оберінга, відповідно до якої мета розміщення ПРО в Чехії й Польщі - забезпечення безпеки Європи.

Про це сказав міністр оборони Анатолій Гриценко в ефірі 5 каналу увечері 21 червня.

Гриценко нагадав, що раніше він зустрічався з Оберінгом й обговорював питання, що стосуються ПРО, і отримав важливі відповіді від американського генерала.

Згідно із цими відповідями, в разі розміщення систем ПРО в Європі, американська сторона буде попереджати Україну й Росію, якщо буде зроблено несанкціонований пуск ракети й вона буде загрожувати цим країнам.

"Це було дуже важливо, оскільки, не вкладаючи ні копійки, ми одержуємо, наші військові, інформацію про те, що щось небезпечне летить у наш бік", - сказав міністр.

Гриценко-Сердюков
Анатолій Гриценко з російським колегою Анатолієм Сердюковим. (Фото: mil.gov.ua)

Також, зі слів Гриценка, Оберінг погодився, що Україна або Росія в будь-який момент можуть провести верифікацію цих об'єктів.

"Це також дуже важливо з погляду збереження клімату прозорості й довіри", - сказав Гриценко.

Крім того, Оберінг підкреслив, що американська сторона погодиться на те, щоб у складі бойового обслуговування об'єктів ПРО на постійній основі працювали українські й російські офіцери.

"Ми попросили, щоб ці відповіді генерала... були зафіксовані в письмовій формі й пройшли через державний департамент США. Якщо будуть отримані (відповіді) "Так", то тоді я вважаю, що ми можемо говорити про відкритість, про прозорість збереження клімату довіри", - сказав Гриценко.

Міністр підкреслив, що негативна відповідь означатиме, що тут є якісь приховані моменти, у зв'язку із чим варто дуже серйозно ставитися до розміщення систем ПРО в Чехії й Польщі.

Як повідомляло агентство, США мають намір розмістити свої протиракетні бази в Польщі й Чехії.

Директор агентства протиракетної оборони Міністерства оборони США Генрі Оберінг заявив, що мета розміщення ПРО в Чехії й Польщі - забезпечення безпеки Європи й США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: