Скандальне e-декларування. Голів НАЗК і Держспецзв'язку закликають піти у відставку

Представники "Transparency International Україна" ставлять під сумнів доказовість інформації, внесеної чиновниками.

Наталя Корчак, голова НАЗК
УНІАН
"Transparency International Україна" вимагає відставки голови Держспецзв'язку Леоніда Євдоченка та голови Національного агентства запобігання корупції Наталії Корчак.

Активісти не задоволені запуском електронного декларування без попереднього одержання сертифікату про захист інформації. Про це "TI Україна" повідомили в зверненні на своєму сайті.

"Transparency International Україна висловлює обурення ситуацією, яка була штучно створена навколо запуску системи електронного декларування. Сьогодні е-декларування запрацювало без комплексної системи захисту інформації. ТІ Україна вважає, що відповідальні за це голова Держспецзв'язку Леонід Євдоченко та голова НАЗК Наталія Корчак, які своїми діями перетворили один з провідних інструментів антикорупційної реформи на фікцію, мають бути відправлені у відставку", — йдеться у зверненні.

Як зазначається на сайті організації, обробка даних без комплексної системи захисту інформації ставить під сумнів доказову силу інформації, внесеної чиновниками.

Секрети розкішного життя: стартує електронне декларування доходів українських чиновників

Сьогодні стартує електронне декларування доходів українських чиновників. Протягом 60 днів урядовці, депутати, судді, прокурори та слідчі повинні заповнити електронні звіти. Вони допоможуть борцям із корупцією проаналізувати, чи співпадають доходи чиновників та їхніх родичів із витратами. Покаранням за приховання будуть: штраф від 17 тисяч гривень, конфіскація майна або навіть позбавлення волі до двох років.

"Нагадуємо, що статтею 366-1 Кримінального кодексу України передбачений склад злочину "Декларування недостовірної інформації". Формально подавши декларацію в систему без КСЗІ, декларант виконає вимоги закону щодо подачі, але не зможе бути притягнутий до відповідальності, оскільки інформація в декларації буде визнана судом неналежним доказом", — зазначили на сайті громадської організації.

Представники "TІ Україна" вимагають забезпечення системи е-декларування атестатом відповідності КСЗІ найближчими днями. Утім, за словами Ярослава Юрчишина, виконавчого директора цієї організації, відповідальні за зірвання належного запуску електронного декларування все одно мають бути покарані.

Також організація закликає президента та прем'єр-міністра України взяти ситуацію під свій контроль.

Нагадаємо, в понеділок, 15 серпня, вчасно запрацювала система електронного декларування статків чиновників.

Щоправда, за два дні до її запуску Держслужба спецзв'язку та захисту інформації відмовила розробникам в атестаті. У Держслужбі нарікнули на низький рівень захисту програмного забезпечення системи.

Через це в розробників електронного декларування виникли сумніви щодо вчасного запуску системи. У суботу, 13 серпня, після екстреного засідання НАЗК у Києві Наталія Корчак заявила, що інтерфейс подання декларацій не активують, допоки не одержать атестат. Днем пізніше у НАЗК повідомили, що попри все систему таки запустять.

Своєю чергою, президент Петро Порошенко не захотів і чути про перенесення дати запуску системи, про що він повідомив у своєму Facebook.

Порошенко наголосив на необхідності електронного декларування доходів чиновників

Президент України наголосив: звітувати в Інтернеті про свої статки зобов’яжуть усіх чиновників. За словами Глави держави, електронне декларування є однією з ключових складових боротьби з корупцією в Україні, і про будь-які спроби відтермінувати старт кампанії не  може бути й мови.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: