Систему голосування "Рада-3" визнали безпечною для здоров'я "кнопкодавів"

Розробник системи голосування запевнив, що сенсорна кнопка системи "Рада-3" абсолютно безпечна для життя і здоров’я народних обранців.

Директор Інституту проблем математичних машин і систем, розробник системи "Рада" Анатолій Морозов наголосив, що система "Рада-3" не дасть змоги народним депутатам голосувати по декілька разів і є безпечною для їхнього здоров’я. Про це Морозов заявив в ефірі одного з українських телеканалів.

За його словами, розроблена і встановлена у 2002 році у залі засідань Верховної ради система "Рада-3" працює довше, ніж передбачено визначеним терміном її експлуатації.

"Зважаючи на те, як депутати обходяться з цією системою, то система такого класу розраховується на 7-8 років, відповідно до свого статусу, а вона уже працює 10-й рік", - зазначив Морозов.

Разом із тим він запевнив, що система не вийде з ладу через перевищення строку експлуатації, і що сенсорна кнопка є лише невеликим доробком до вже працюючої системи.

Морозов також повідомив, що оновлена система "Рада" не дасть змоги депутатам голосувати по кілька разів. "За час, поки існує система "Рада", депутати увесь час шукають шляхи боротьби із цією системою - як зробити так, щоб її можна було обдурити. Але зараз система "Рада" (після переробки) зроблена таким чином, що депутат може голосувати тільки один раз. Він натискає сенсорну кнопку і тримає її увесь час, поки іде голосування. А другою рукою перебирає "За", "Проти", "Утримався". Але, за 2-3 секунди він повинен натиснути ту кнопку, яку вибрав для волевиявлення, і тримати її до закінчення голосування. Таким чином, ми маємо дві зайняті руки, і не маємо часу бігати від одного кінця залу до іншого", - повідомив експерт.

Він також додав, що сенсори системи "Рада-3" реагують тільки на людський палець, і їх неможливо ввести в оману стільниковим телефоном.

Морозов запевнив, що сенсорна кнопка системи "Рада-3" абсолютно безпечна для життя і здоров’я народних обранців. "Перш ніж допустити депутата до цієї кнопки, зроблено таким чином, що всі служби, які пов’язані із захистом людини, прийшли і перевірили… І тільки після цього ми передаємо систему до праці. Нічого шкідливого сенсор не дає. І всі ці балачки у першу чергу покликані зробити так, щоб система не використовувалася в роботі", - сказав розробник.

Коментуючи питання, чому голосування в системі "Рада-3" не прив’язане до персональних відбитків пальців конкретного народного депутата, Морозов відповів: "У нас немає закону, щоб використовувати дактилоскопію у Верховній раді. А по-друге, досить просто підробити відбиток пальця".

Як відомо, голова Верховної ради Володимир Литвин внесе на розгляд парламенту постанову про введення в дію електронної системи голосування "Рада-3", покликаної припинити практику голосування депутатів за їх відсутніх колег.

Проте в Партії регіонів висловили переконання, що, незважаючи на ініціативу Литвина, "Рада-3" не буде введена в дію.

Читайте також:

Литвин зізнався, що депутати тиснуть на кнопки не лише пальцями

Литвин запропонує "кнопкодавам" боротися проти самих себе

Опозиція: 25 людей, які "голосували" за зміну Конституції, взагалі не було в залі

Юрист Ахметова розповів, хто зберігає картки регіоналів

ВідеоРозробники розповіли про систему "Рада-3"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: