"Ситуація на Донбасі залишається небезпечною": президент Зеленський поспілкувався із сенатором США

"Ситуація на Донбасі залишається небезпечною": президент Зеленський поспілкувався із сенатором США

president

Зеленський додав, що Росія не дотримується режиму повного припинення вогню.

Президент України Володимир Зеленський телефоном поспілкувався із співголовою Українського кокусу в Сенаті США Робертом Портманом. Український глава розповів, що ситуація на Донбасі залишається небезпечною через дії Росії. 

Про це повідомляє Офіс президента України. 

Володимир Зеленський подякував США за підтримку територіальної цілісності України та за виділені в бюджеті Сполучених Штатів на поточний рік асигнувань для реалізації програм допомоги Україні в обсязі понад 700 мільйонів доларів США, з яких майже 400 мільйонів піде на потреби національної безпеки та оборони.

"Володимир Зеленський поінформував сенатора про ситуацію на Донбасі. Зокрема, він зазначив, що є певні позитивні зміни, менше снайперського вогню, а тому менше загиблих за останні дні. Глава держави наголосив, що так і не вдалося досягти домовленостей з Росією щодо режиму повного припинення вогню, тож ситуація й надалі залишається небезпечною", - йдеться у повідомленні. 

Роберт Портман ж повідомив, що підтримує вступ України в НАТО та привітав призначення нового посла України у США Оксани Маркарової.

Володимир Зеленський додав, що він цінує позицію США щодо запроваджень санкцій проти газопроводу "Північній потік – 2". За словами українського лідера, Україна зацікавлена у тісній співпраці зі Сполученими Штатами у протидії дезінформації.

Також Зеленський наголосив, що чекає на візит Роберта Портмана до України у складі двопартійної делегації Конгресу США.

Нагадаємо, у МЗС розповіли, яких результатів очікують від візиту держсекретаря США до Києва.

Новини України: Зеленський пропонує залучити до переговорів про Донбас США, Велику Британію і Канаду

Новини України: Зеленський пропонує залучити до переговорів про Донбас США, Велику Британію і Канаду