Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ситуація спокійна: в ОБСЄ розповіли, що відбувається на Закарпатті

Окремого офісу організація не відкривала.

Спостерігачі ОБСЄ посилено моніторять ситуацію в Ужгороді, проте характеризують її як "загалом спокійну".

Про це в ефірі "Радіо НВ" розповів перший заступник голови місії Александр Хуг.

"Факти полягають у тому, що протягом останніх тижнів СММ уточнювала інформацію про низку інцидентів, що відбулися в приміщенні, де розташований офіс Закарпатської спілки угорців. В цілому, за нашими спостереженнями, ситуація в цьому районі залишається спокійною", - заявив Хуг.

Він зазначив, що спостерігачі ОБСЄ посилили моніторинг в Ужгороді після лютневих нападів на офіс Товариства угорської культури Закарпаття, відправивши туди патрулі з Івано-Франківська. У той же час окремого офісу організація не відкривала. Свої спостереження ОБСЄ виклала у звітах за 28 лютого, 1, 5 і 7 березня. Хуг зазначив, що Спеціальна спостережна місія ОБСЄ працює в Україні з березня 2013 року в 10 містах. Її спостережні пункти, які займаються моніторингом ситуації на заході України, розташовані у Львові, Чернівцях та Києві.

ВідеоПоліція затримала паліїв товариства угорської культури в Ужгороді

Підпал та вибух у товаристві угорської культури в Ужгороді, що сталися минулого тижня, організував співробітник так званого Міністерства державної безпеки невизнаного Придністров’я. Нині він - у розшуку, повідомили в Закарпатській поліції. А от п’ятьох паліїв затримали. Двох - у Польщі, решту - в українських Черкасах та Кропивницькому. Очільник Закарпаття Геннадій Москаль заявив, що російські спецслужби намагалися підключити до нападу місцевих активістів.

Поліція затримала паліїв товариства угорської культури в Ужгороді

Нагадаємо, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто стверджує, що ОБСЄ повідомила його про відкриття спостережної місії на Закарпатті. Глава МЗС Угорщини стверджує, що Генеральний секретар ОБСЄ та Верховний комісар з прав людини вкрай позитивно відреагували на прохання надіслати моніторингову місію ОБСЄ на Закарпаття. 

Речник Закарпатської ОДА Ярослав Галас у відповідь на це заявив, що до них не надходило пропозицій про відкриття офісу місії ОБСЄ. Він також додав, що, можливо, погодження такого не потрібно, однак "до відома вони б мали поставити" адміністрацію. За словами речника, найближчий офіс місії ОБСЄ розташований у Івано-Франківську.

Залиште свій коментар

Вибір редакції