Сівєц: вибори не допоможуть

Дочасні парламентські вибори на Україні не приведуть до розв'язання політичної кризи, вважає віце-президент Європарламенту Марек Сівєц.


Дочасні парламентські вибори на Україні, призначені на 30 вересня, не приведуть до розв'язання політичної кризи, переконаний віце-президент Європейського парламенту Марек Сівєц.

”У принципі цей парламент не треба було розпускати. Але це було політичне рішення, і всі згодилися на вибори. Зараз це вже минуле, але в цілому ситуація не зіграла на позитивний імідж вашої політичної еліти", - сказав Сівєц в інтерв'ю українській газеті "Сегодня", надрукованому в середу.

За його словами, причина кризи - в амбіціях лідерів. "Я не вірю, що вибори змінять ситуацію. Тому що залишаться ті ж Ющенко, Янукович і Тимошенко. Тому я не чекаю чуда", - зауважив віце-президент Європарламенту.

На його думку, в умовах кризи Україні потрібен дієвий Конституційний суд. "Має бути якийсь орган, який буде якимось рефері в цьому конфлікті", - зауважив Сівєц. 


Він висловив думку, що після виборів було би краще створити широку коаліцію. "Україні сьогодні потрібна найширша, реформаторська та проєвропейська коаліція. Це нормальна практика в світі. Коли є загроза, всі консолідуються. У цьому і є вихід", - заявив Сівєц.

За домовленістю між президентом, прем'єром і спікером дострокові вибори до парламенту призначено на 30 вересня. Після того, як 2 квітня президент Віктор Ющенко оголосив про розпуск Верховної ради, в країні вибухнула політична криза, яка в активній фазі тривала до 27 травня, коли було підписано "угоду трьох" про вихід їх кризи. Зараз всі основні політичні сили заявили про намір взяти участь у виборах. За останніми даними соцопитувань, в Раду мають шанси пройти партії і блоки, нині представлені в парламенті. Соцпартія спікера Олександра Мороза може залишитися за бортом Верховної ради.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: