Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Скалецька розповіла, коли в Україні запустять систему трансплантації органів

За словами очільниці МОЗ, систему можуть запустити у лютому наступного року.

Систему трансплантації можна буде запустити у лютому 2020 року.

Про це в інтерв’ю "Українській правді" сказала міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

"Повністю система може бути розгорнута і запущена з усіма необхідними захистами після першого січня, десь лютий",- прогнозує очільниця МОЗ. 

За словами Скалецької, потрібно внести технічних змін до закону. Над цим зараз працює команда з діджиталізації Крім того, відомство створило дві робочі групи, які працюють над розробкою підзаконних актів. 

"Ведуться перемовини, чи ми дійсно можемо з першого січня запуститись у Київському регіоні вже в промисловому масштабі. Зібрали інформацію, скільки тут є необхідного обладнання. Дуже багато немає", - каже міністерка. 

На запитання, коли можуть проводитися операції з трансплантації, Скалецька сказала: "Паралельно працюємо по двох напрямках: ТКМ (трансплантація кісткового мозку), щоб встигнути хоча б до кінця року, і пересадка. Це теж теоретично можливо. По цих речах розрахунки ідуть, тому є велика ймовірність".

Нагадаємо, раніше правоохоронці викрили лікаря-трансплантолога Олега Котенка й схопили його "на гарячому" під час отримання хабаря у десятки тисяч доларів за проведену операцію з трансплантації печінки, лікування та реабілітацію. Доктора медичних наук затримали у момент отримання 20 тисяч доларів. Ще 65 тисяч виявили в його робочому кабінеті. З банківської скриньки Котенка вилучені ще 840 тисяч доларів США.  Голосіївський райсуд Києва обрав запобіжний захід Котенку - йому присудили домашній арешт без права покидати будинок від 21:00 до 7:00. Триватиме запобіжний захід до 1 грудня 2019 року. 

Відео Хірурга-трансплантолога Олега Котенка випустили під домашній арешт

Він має перебувати вдома з 21:00 до 07:00 ранку. Одного з найвідоміших трансплантологів України вчора взяли на хабарі в 20 тисяч доларів у його робочому кабінеті. Загалом, після обшуків, правоохоронці в лікаря-трансплантолога вилучили мільйон доларів.  

Хірурга-трансплантолога Олега Котенка випустили під домашній арешт

Залиште свій коментар

Вибір редакції