Скалецька розповіла про умови та терміни повернення українців із охопленого коронавірусом Китаю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Всі українці перебуватимуть на карантині щонайменше два тижні.

Літак за українцями, які нині перебувають в охопленому смертоносним коронавірусом Китаї, вилетить наступного вівторка, 18 лютого. Назад повернеться наступного дня, 19 лютого. На борт візьмуть лише здорових українців.

Про це в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" розповіла міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

Вона зазначила, що китайські медики оглянуть усіх українців, на літак пустять лише здорових. На борту будуть українські лікарі, які прилетять з Києва. Вони також оглянуть пасажирів. Після прильоту до України всіх пасажирів одразу посадять в автобус і відвезуть у місце, де вони перебуватимуть щонайменше 14 днів на карантині.

"В Україні приїдуть лише ті громадяни, в котрих немає симптомів, котрі є здоровими, котрих перевірить китайська влада. Спочатку перевірить китайська влада і лише дозволить їх випустити. Потім так само українська бригада лікарів, котра буде на борту, також їх перевірить. Вона буде супроводжувати їх, як на борту перебуватимуть, так і потім залишаться з ними в ізоляції. Ізоляція - це як мінімум 14 днів", - сказала Скалецька.

Якщо в якогось із пасажирів уже в літаку проявляться ознаки хвороби, то його одразу  повезуть до лікарні.

Де саме буде це місце ізоляції українців із Китаю - ще невідомо, нині розглядають чотири місця, узгоджують різні деталі та умови.

Скалецька: У вівторок до Китаю буде відправлений літак, а в середу українські громадяни будуть на батьківщині.

Скалецька: У вівторок до Китаю буде відправлений літак, а в середу українські громадяни будуть на батьківщині. Чому українців досі не евакуювали з Китаю, де лютує смертельно небезпечний коронавірус? Українці, які перебувають в епіцентрі епідемії в Ухані, повідомляють, що вони вже з речами сіли в автобуси, які надала китайська влада, але літак з України за ними не прилетів. Як відбуватиметься перевірка, яка має виявити ймовірно хворих, та як буде організований карантин? На ці питання в ефірі ток-шоу «Право на владу» відповіла міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Опубліковано ПРАВО НА ВЛАДУ Четвер, 13 лютого 2020 р.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 156 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю
Що таке вірус, коронавірус з Уханя інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції