Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Скалецька розповіла, що блокує проведення трансплантацій в Україні

Проблема у великих обсягах бюрократичної роботи, котра має створити базу для медиків.

Міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька презентувала пріоритети галузі на 2020 рік. З її слів, інфаркти та інсульти мають лікувати безоплатно, як і надаватися первинна та екстрена допомога, але паралельно розроблятиметься концепція страхової медицини та залучення інвестицій, йдеться сюжеті ТСН.19:30.

"Доступних ліків" буде більше, принцип "гроші за пацієнтом" урядовці хочуть розширити на всі рівні медичної допомоги. А серед найважливішого Скалецька називає запуск системи трансплантації. Для цього потрібні законодавчі зміни, єдина інформаційна база, де донор і реципієнт зможуть знаходити один одного, згода на донорство після смерті, а також промоція професії трансплант-координаторів, навчання яких вже розпочалося.

Відео Трансплантація і страхова медицина: очільниця МОЗ назвала пріоритети на 2020 рік

Інфаркти й інсульти мають лікувати безкоштовно, як і первинна та екстрена допомога. Розроблятиметься  концепція страхової медицини та залучення інвестицій.  "Доступних ліків" буде більше, принцип "гроші за пацієнтом" урядовці хочуть розширити на всі рівні медичної допомоги. А серед найважливішого Зоряна Скалецька називає запуск системи трансплантації.  

Трансплантація і страхова медицина: очільниця МОЗ назвала пріоритети на 2020 рік

"Нам сьогодні необхідно прийняти 54 підзаконні акти,  нам необхідно забезпечити бази забору органів необхідним обладнанням, нам необхідно зрозуміти шляхи фінансування і оплати такої діяльності. Тобто перепоною є значний об’єм роботи. Бажання і фахівці, котрі хочуть це зробити, в Україні є", - наголосила очільниця МОЗ.

Як повідомлялося, наступного року в Україні продовжиться медична реформа. Акценти ставитимуть на забезпеченні якісної та доступної первинної та екстреної медичної допомоги, запуску системи трансплантації, розбудові системи громадського здоров’я та реалізації програми медичних гарантій, що має забезпечити українцям зокрема і безоплатні послуги з лікування інфарктів, інсультів, неонатальної допомога та допомоги при пологах у тих закладах, які укладуть договір з Нацслужбою здоров'я. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції