Скандал довкола пологового у Миколаєві: як змінилася ситуація у медзакладі, де вимагали гроші і не годували пацієнток

Скандал довкола пологового у Миколаєві: як змінилася ситуація у медзакладі, де вимагали гроші і не годували пацієнток

Волонтерка каже, що у пологовому гроші вимагали роками.

У миколаївському міському пологовому будинку № 1, де, за інформацією волонтерів, у породіль вимагають гроші за палату, придбати список необхідного і залишають жінок без вечері, зараз триває службове розслідування. Фахівці перевіряють також й інші пологові будинки міста. А у медзакладі після розголосу вперше 9 вересня вагітним і молодим мамам видали вечерю.

Про це у сюжеті ТСН.19:30.

Молода мама Анна Мацола, яка кілька днів тому народила доньку, каже, що в комунальній лікарні почувалася ніби перебувала у приватній клініці. Анна сфотографувала чек закупленого однією з породіль на суму 800 гривень і звернулася до волонтерки Міли Юрченко.

Жінка пригадує, що коли у неї починалися пологи, медперсонал уточнив, за які ціну породілля хоче палату.

"У мене запитали, яку я хочу палату - за 1 200 грн, за 2 тисячі грн чи за 600 грн. Я сказала, що хочу загальну . Мені відповіли, що вона коштує 600 грн і безкоштовних палат немає", - пригадує Анна.

Відео У миколаївському пологовому породіллі скаржаться на неприйнятні умови та хамство персоналу

Скандал довкола пологового у Миколаєві. Породіль там не годують, вимагають гроші за місце в палаті та видають списки, що треба купити, - про це у соцмережах повідомила волонтерка, до якої звернулася молода мама. За її словами, породіллі там як заручники - бояться не заплатити і поскаржитися. Чи вплинув розголос про побори на ситуацію - дивіться у сюжеті.

У миколаївському пологовому породіллі скаржаться на неприйнятні умови та хамство персоналу

Дівчина скаржиться, що коли обрала загальну палату, то до неї одразу і кардинально змінилося ставлення медперсоналу.Крім того, говорить жінка, там змушують купувати чимало розхідних матеріалів та медзасобів, видають списки і стежать за так званими "боржницями", які не виконують їхніх забаганок.

Після розголосу в Анни вже не вимагали нічого купувати, але у пологовому було відсутня вечеря і породіллі мусили сидіти без їжі.

"Принаймні, щоб був чай чи компот або якась каша. Оскільки тут дуже багато породіль з районів і не всі можуть виділити гроші на проїзд, щоб привезти їм поїсти", - зауважує Анна.

Волонтерка Міла розповідає, що не вперше чує про корупцію в цьому пологовому. Заклад понад 30 років очолює один керівник, який у коментарі журналістам почав спростовувати слова Анни.

"У нас немає нічого платного. Дається сніданок, обід і вечеря. Я не знаю, чому вона говорить це. Ви можете запитати у людей, у жінок у відділенні", - каже Євген Волохов, головний лікар пологового будинку №1 Миколаєва.

Погодилася з ТСН говорити лише одна породілля, але анонімно. Жінка розповіла, що має безкоштовну палату, грошей у неї не вимагали, але вечері дійсно не було.

В управлінні охорони здоров'я, своєю чергою, теж поспілкувалися з іншими породіллями. Факти вказані Анною підтвердилися.

"У пологових будинках Миколаєва не затверджені платні послуги, тому будь-яке вимагання коштів з породіль за перебування в пологовому будинку – є незаконним. Якщо керівник цього не розуміє, я думаю, що він не може обіймати свою посаду", - висловилася начальниця Управління охорони здоров'я Миколаєва Ірина Шамрай.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів