Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Скандал із мемом із Кіану Рівз. Автор шкільного підручника пояснив ляп, а міністерка освіти обіцяє тотальні перевірки

Новосад обіцяє перевірити якість усіх шкільних підручників.

Кіану Рівз - в українських підручниках з історії. Але не як актор, а як будівельник хмарочоса 1932 року. Інтернет-жарт, мем із голлівудським актором активно обговорюють в інтернеті. Що ж насправді сталося - це випадковість, чи навмисна витівка упорядника книги.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Новенький, сучасний і досить інформативний. Тут чимало фотографій, також є дати, визначення - усе, що має бути у підручнику з історії. До того ж, ця книга має бути досить точною.

Під сумнів її історичну достовірність поставило фото: на обіді з будівельниками хмарочоса 1932 року з'явився сучасний актор Кіану Рівз. І цей варіант світлини потрапив у підручник. Не помічали його півтора року. Але нині в інтернеті - палкі дискусії. Найчастіше запитання - чи випадково це? І автор саме розповідає.

"Коли було виготовлено макет цього підручника, я спочатку не побачив. Ілюстрація досить невелика", - говорить актор книги "Всесвітня історія 10 клас" Ігор Щупак.

Над книгою працює команда, тож фото обрав колега. Прокол чи особливість, помітили в перших друках книги.

"Я подумав, що зміст цього фото, цей мем не змінює. Для мене було цікаво дізнатися, що помічають діти і учні, коли працюють з книжками", - говорить Ігор Щупак.

Пояснює, буває, що важливі речі геть ігнорують. Тож удався до експерименту. І тільки нещодавно отримав лист від школяра, який запитував, чи це помилка.

Відео В український підручник з історії Кіану Рівза помістили на фото будівельників хмарочоса 1932 року

Кіану Рівз - в українських підручниках з історії. Але не як актор, а як будівельник хмарочоса 1932 року. Мем із голлівудським актором активно обговорюють в інтернеті. Це випадковість, чи навмисна витівка упорядника книги - дізнавалася ТСН.  

В український підручник з історії Кіану Рівза помістили на фото будівельників хмарочоса 1932 року

В Інституті післядипломної освіти пояснюють, є кілька підручників, для зручності шкіл. Обирають на свій смак.

"Цей підручник є одним із підручників для вибору в Києві. Підручник успішно пройшов усі конкурси, громадські обговорення, всі відповідні рецензії і комісії, і отримав перемогу на конкурсі за 2018 рік", - каже методист Інститут післядипломної освіти Фелікс Левітас.

Недолік хіба в тому, кажуть, що автор не дав завдання, щоби школяр виявив у параграфі помилку, після прочитання. Хоч сам підручник вважають якісним. Тоді як міністр освіти протилежної думки.

"Це все, що потрібно знати про підхід багатьох видавців... На жаль, я ще не бачила в нас жодного підручника без ляпів, де поважається авторство всіх візуальних матеріалів", - зазначила міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Вона обіцяє перевірити якість усіх шкільних підручників. Хоч і не швидко.

А чи порушували авторські права, серед юристів суперечка. Незаперечним є одне:

"Взагалі у світі, не тільки в Україні, можливо використовувати без згоди автора його авторський твір для навчальних цілей. Тому аналіз навчальних посібників нижчий, ніж в інших творах", - появнив адвокат Артем Афян.

Позови до суду на навчальні підручники, каже адвокат, справа рідкісна. Але якби таке й сталося, найпевніше, автор мему лише просив би вилучити книги з обігу (це понад дві тисячі примірників). Оригінальне ж фото, зроблене американцем Чарльзом Клайдом, але авторства на нього чоловік не мав. Сучасний же мем "Сумний Кіану" за десять років поширили незліченну кількість разів. Тепер і в українському підручнику.

Сергій Моргун

Залиште свій коментар

Вибір редакції