Скандал із видачею угорських паспортів на Закарпатті: що писали угорські ЗМІ та чому українці погоджуються на це

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Угорський паспорт є вигіднішим, ніж український.

Між Будапештом та Києвом назріває сильний міжнародний скандал через публікацію відео у ЗМІ з угорського консульства у місті Берегове на Закарпатті, де чиновники приймають українців до громадянства Угорщини та видають їм паспорти своєї країни.

На ситуацію миттєво відреагував міністр закордонних справ України Павло Клімкін. У своєму Twitter він зазначив, що матиме серйозну розмову з угорським колегою під час Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, а також зазначив, що Україна вишле угорського консула до Будапешта, йдеться у сюжеті "Сніданок з 1+1".

Голова Київського товариства угорців Тібор Томпа розповів, як на це відео та реакцію з боку українського МЗС відреагували в угорському уряді та місцевих ЗМІ.

"Уряд засуджує спроби залякування закарпатських угорців. Це сайт угорського уряду. Він однозначно вважає, що це недружній крок зі сторони України", - розповів Томпа.

А от інші угорські ЗМІ рясніють заголовками "Груба угрофобська провокація! Видворення Берегівського консула з України"

"Навіть є посилання на те, що коли Клімкін заявив, що будемо робити те, щоб на Закарпатті було більше України і будемо робити дуже багато в цьому напрямку. Примітка є, що це напевно пан Клімкін мав на увазі так звану насильницьку асиміляцію, яка в принципі досі не функціонувала", - зазначив Томпа.

За його словами, українці погоджуються отримувати угорські паспорти банально через власну вигоду – можливість працювати в ЄС та подорожувати без віз більшою кількістю країн.

"Завдяки такому паспорту люди влаштовуються на працю в тій же самій Німеччині на 3000-4000 євро. Той же самий український паспорт не дає право на проживання, отримувати роботу в Європі, а на сьогоднішній день угорський паспорт на 8 чи 9 місці по престижності. Більше 200 країн безвізові. І навіть у США з угорським паспортом безвізово можна їздити", - зазначив він.

За даними Passport Index, наразі угорський паспорт розділяє четверте місце із чеським – з ним можна поїхати без віз до 121 країни, а також у 42 отримати візу в електронному форматі або ж одразу після прибуття.

Скільки українців уже отримали угорські паспорти за останні роки складно порахувати. Офіційна цифра прозвучала від угорського уряду лише однин раз. Ще в лютому 2015 року йшлось про видачу паспортів за спрощеною процедурою 94 тисячам закарпатців. Даних про те, скільки угорських паспортів українці отримали за подальші 3,5 років, немає. Відомо лише, що станом на серпень 2015 року з України надійшло 124 тисячі заявок на угорське громадянство. Утім паспортизація етнічних угорців відбувається не лише в Україні. Найактивніше документи видають у Румунії та Сербії.

"Тут можна почути різні мови: українську, угорську, словацьку, діалекти звичайно дуже популярні, коли намішано насправді все: і угорські, і українські, і словацькі слова в одному реченні. Ось, але знову ж таки дуже важливо не сприймати такі стереотипи, які нав’язують деякі медіа, що там у Берегові не розуміють української мови, це не правда! Я вам скажу більше навіть, що за останні там 5-10 років те ж Берегово, яке вважається, умовно кажучи, таким центром угорської громади, воно значно стало теж більш українським", - зазначає політолог Дмитро Тужанський.

Нині лише на території Закарпатської області проживає понад 150 тисяч етнічних угорців. Це одна з найбільших національних меншин краю.

Цього тижня ЗМІ оприлюднили відео, яке нібито було зняте в консульстві Угорщини на Закарпатті. На ньому громадянам України видають угорський паспорт і просять не показувати українським представникам влади. Це викликало різку заяву МЗС України, очільник якого Павло Клімкін заявив, що консул Угорщини буде відправлений на батьківщину.

Втім, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто назвав це дружнім кроком та пообіцяв здійснити заходи у відповідь. Він також зазначив, що практика подвійного громадянства є нормальною в ЄС, та навіть пригрозив Україні подальшим сповільненням її євроінтеграції.

ВідеоУ містечку Берегово зафіксували чергову видачу документів про громадянство Угорщини

Більше сотні тисяч українців на Закарпатті мають угорські паспорти. Чергову видачу документів про громадянство Угорщини у містечку Берегово зняли на приховану камеру кілька днів тому. Відео миттєво розлетілося мережею. І викликало шквал коментарів та офіційні заяви дипломатів. Про деталі інциденту, його передумови та наслідки – далі в Сніданку.

У містечку Берегово зафіксували чергову видачу документів про громадянство Угорщини

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції