Скандал навколо випускного: у Чернігові скасували танок хлопця на інвалідному візку

Скандал навколо випускного: у Чернігові скасували танок хлопця на інвалідному візку

У ситуації, що склалася, ніхто не вважає себе винуватим.

В одному із чернігівських колегіумів скасували танець хлопця на інвалідному візку. Дівчині, яка хотіла станцювати з ним, натякнули, що хлопець із інвалідністю може зіпсувати святкову атмосферу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пристрасну румбу пара готувала кілька місяців, її  збиралися показати на випускному дівчини, однак виявилося, що такий танок колегіуму не потрібен. Про це заявила класна керівниця школярки. "Була така фраза: Єва, ти ж розумієш, що це буде нудно, ти ж там будеш одна. Я кажу: я буду не одна, я буду зі своїм партнером, тим більше, він на візку. І вона так промовчала і сказала: а, він буде на візку. І продовжила говорити, що це буде нудно", - розповіла Єва Шестак. Схожі слова пролунали і від завуча, коли Єва з тренером прийшли вирішувати конфлікт. "Першою фразою було, що в них рівень заходу. Я все розумію, звичайно, це випускний. Але коли кажуть, що тут рівень, то відповідно, у нас не рівень", - каже тренер Юлія Дмитренко.

Зіпсований випускний: у Чернігівському колегіумі скасували танець хлопця на інвалідному візку

Зіпсований випускний: у Чернігівському колегіумі скасували танець хлопця на інвалідному візку

Інвалідність хлопець дістав у 6 років – через пухлину у спинному мозку у нього відмовили руки та ноги. Утворення видалили, однак лише тяжкою працею вдалося частково відновити рухливість. "Було по чотири тренування вдома", - каже мама Ірина Гірчук. Даня навчився жити із інвалідністю, з Євою вони вже танцюють близько трьох років, разом стали бронзовими призерами України. Свою майстерність хотіли показати і на її випускному, але не вийшло. "Більш за все образливо за партнерку, в якої випускний, і вона хотіла провести не в такому вигляді", - каже Даниїл Гірчук.

Класний керівник Єви наголошує, що вона хлопчика не ображала і рівень номера не коментувала, а просто повідомила: має узгодити сценарій із керівництвом. "Я не коментувала, що це дитятко з інвалідністю, що це номер не того рівня. Це слово не звучало. Я просто пояснила, що це зараз вирішую не я", - стверджує вчитель колегіуму № 11 Вікторія Ліхута. Виступ Єви та Дані таки внесли до сценарію, але їхніх батьків це не вдовольнило, бо вибачень вони так і не почули, тож вимагають звільнення вчителя.

Щоби опоненти знайшли спільну мову, вирішили зібрати їх за одним столом. Туди прийшли й однокласники Єви, які стали на захист вчительки. Мирної розмови не вийшло – сторони кричали одна на одну та сипали звинуваченнями. Плакали і діти, і батьки – врешті Вікторія Вікторівна таки вибачилась перед Євою, її ж прикладу послідував й 11-А. Однак Єва каже, що щирості не відчула, а вибачились лише тому, що були камери. "Коли камери вимкнули, діти просто почали знову мене ігнорувати", - каже дівчина. Врешті Єва вирішила не виступати на своєму випускному, але станцює в 15-му ліцеї Чернігова, де навчається Даня. Після скандалу в колегіумі, пару запросили виступити там.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Повʼязані теми:

Наступна публікація