Скандал та новий конкурс: відбір управителя для "Українського Медіа Холдингу" оголошено повторно

Скандал та новий конкурс: відбір управителя для "Українського Медіа Холдингу" оголошено повторно

Фото: ТСН

Група "1+1 media" заявила, що братиме участь у новому конкурсі.

Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), оголосило повторний відбір управителя для заарештованих активів "Українського Медіа Холдингу" (УМХ). Раніше він належав олігархові-втікачеві часів Януковича Сергію Курченку. Комітет АРМА повідомив, що не обрав переможця серед 7-ми претендентів. Серед них - низка телеканалів, зокрема і компанія "1+1 інтернет".

Офіційного листа з поясненнями досі немає, а медіа-спільнота вважає, що конкурс відбувається з порушеннями. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До УМХ входять радіостанції, газети "КП в Україні" та "Аргументи і факти" та інтернет-видання. Нині всі ці ЗМІ, за рішенням суду, перебувають під керівництвом агентства. Серед семи претендентів так і не обрали переможця.

У групі "1+1 media" кажуть, що пропозиції учасників так і не опублікували, як і протокол засідання агентства, на якому ухвалювали рішення щодо результатів. Та вважають, що на АРМА чиниться тиск.

"Ми не отримали офіційної відповіді від АРМА щодо результатів попереднього конкурсу, але в той же час ми досить здивовані, що ми дізнаємось інформацію з Інтернету. Оголошення нового конкурсу виглядає таким, що може свідчити про те, що конкурс буде проводитися в інтересах одного учасника", - повідомив виконавчий директор "1+1 media" Олександр Білий.

УМХ під свій контроль хочуть узяти урядовці з Банкової. Про це каже журналіст Юрій Бутусов. За його припущенням, зокрема, це може бути заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко, який намагається створити лояльну до себе медіа-компанію. За право керувати УМХ найближчі 5 років спочатку змагалися п'ять компаній. Але згодом знайшлися ще дві, які з'явилися в переліку претендентів, коли приймання заявок було офіційно завершено. І нібито одна з них і пов’язана з Тимошенком. ТСН направила йому запит, але відповіді не отримала.

"Дійсно є такий інтерес, який скоріше виглядає, як приватний інтерес, який не вмотивований публічно. Досі Кирило Тимошенко жодним чином цю ситуацію не коментує", - каже Юрій Бутусов.

Відбір управителя для скандального холдингу "УМХ" оголошено повторно

Відбір управителя для скандального холдингу "УМХ" оголошено повторно

Журналіст пропонує створити наглядову раду або залучити громадських діячів, аби ті контролювали, щоби конкурс тривав прозоро. Бо від нечесного відбору постраждає і бюджет України.

"Кожна компанія, яка подає заявку, вона певну суму закладає відрахувань до державного бюджету. Якщо якісь компанії подали свої заявки, а інша компанія може отримати інсайт стосовно тих заявок, які були подані вчасно, передивитися їх і трошки вищу поставити необтяжливу для себе ціну", - вважає журналіст Юрій Бутусов.

Конкурс не відбувся з об'єктивних причин, а не через тиск. Про це розповідають в АРМА.

Публічна недовіра до цього конкурсу вже стурбувала радіокомітет. Там закликали агентство надати пояснення щодо всіх зауважень.

Новий конкурс планують провести у вересні, а заявки прийматимуть до 28 серпня.

Група "1+1 media" заявила, що братиме участь у новому конкурсі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація