Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Скандал у суді: підозрювані в пожежі на нафтобазі у Василькові спровокували вибух емоцій у постраждалих

Адвокат і потерпілі не розуміють, як можна так безсовісно затягувати розгляд справи.

Суд над керівниками нафтобази "БРСМ" біля Василькова, де півтора року тому сталася одна з найбільших в Україні техногенних катастроф, знову зірвався. Коли почнеться розгляд справи, не знає ніхто, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Командир пожежної частини Олексій Ніколаєнко зазнав 45% опіків шкіри під час вибуху на нафтобазі. Він частково втратив працездатність і був змушений витратити вісім місяців на лікування, котре оплатив уряд. Однак чоловікові досі потрібні операції. "По видаленню рубців, шрамів і так далі. Пластичні операції. Є втрати в якихось рухомих моментах, скажімо так", - пояснив він.

Відео Cуд над керівниками нафтобази "БРСМ" знову зірвався

Тепер рятувальник – один із тих, хто судиться з керівництвом "БРСМ-нафти". Йому власники погашених резервуарів навіть не подзвонили. Окрім нього, судяться ще 11 чоловік. Загальна сума цивільних позовів – 180 мільйонів гривень. Та їх навіть не можуть оголосити в суді міста Василькова, бо засідання вже з десяток разів відкладали. Востаннє – напередодні, бо не прийшов один з обвинувачених, і це вкінець розлютило і адвоката потерпілих, і родичів. "Візьміть його під варту! Нехай прокурор заявить клопотання, щоб його взяли під варту! Обвинувачення нічого не робить! Вони взяли хабара!", - не стримували емоцій люди.

Поранені рятувальники в суді фактично безправні, бо прокуратура навіть не надала їм статусу потерпілих. Прокурор запевняє, що статус буде, коли закінчать усі експертизи. "Щодо потерпілих пожежників, то на даний час головним слідчим управління здійснюється розслідування у кримінальному провадженні, де вони є потерпілими. На даний час до суду ще не направлялося. Найближчий час буде прийнято процесуальне рішення", - пояснив Олександр Шевчук.

Фотогалерея У ДСНС розповіли, як просувається гасіння пожежі на нафтобазі під Васильковом (3 фото)

У Ануш Арустамян на пожежі загинув брат – оператор нафтового резервуара. Коли був живим, розповідав про тамтешню техніку безпеки: діряві шланги, довоєнні насоси та інших мотлох замість сучасних інструментів. Чотирьох керівників нафтобази судять саме за порушення правил безпеки з тяжкими наслідками. Нафтовикам загрожує до 10 років за ґратами, якщо суд таки колись почнеться. Бо за півтора року їм навіть не зачитали обвинувальний акт. Це вчергове спробують зробити тепер уже 11 січня.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції