Скандал в НУ-НС набирає обертів

Ігор Кріль, один з трьох депутатів від НУ-НС, чиї підписи ще не стоять під зобов'язанням увійти до коаліції з БЮТ, вчора так і не підписав документ.

Ігор Кріль, один з трьох депутатів від НУ–НС, чиї підписи ще не стоять під зобов'язанням увійти до коаліції з БЮТ, вчора так і не підписав документ.

Раніше пан Кріль у коментарі журналісту iPlus підтвердив, що, разом зі своїм колегою Василем Петьовкою, який перебував на той час у відрядженні, підпишуть зобов'язання у понеділок, 5 листопада.

Ігор Кріль
УНІАН
Ігор Кріль обурений спробами керівництва НУ-НС зробити з нього "козла відпущення"
Проте пізніше Ігор Кріль повідомив кореспонденту "Газети 24", що не має наміру підписувати цей документ. Пан Кріль досить емоційно прокоментував ситуацію: "Я далекий від того, щоб підписати це зобов'язання. Мені навіть не дали його на руки, хоча я наполягав на тому, щоб уважно його прочитати і проаналізувати. Мені сказали, що це непублічний документ. Якщо це так, то чому ж тоді вони дозволили винести на публічне обговорення моє прізвище і прізвища моїх колег? Чому саме нас трьох, хоча мені відомо, що тих, які не підписали, було більше? Цей документ не має юридичної сили. Він потрібен тільки для того, щоб підставляти людей".

На питання, хто конкретно не дав йому прочитати договір і намагається його "підставити", пан Кріль відповів: "Виконком НС-НУ. Гуменюк (глава виконкому партії – ред.) або сам Кириленко. Не знаю".

Ігоря Кріля дуже образила ситуація, що його і ще двох непідписантів (Івана Плюща і Василя Петьовку) фактично зробили "козлами відпущення".

На думку депутата, скандал був роздутий штучно, оскільки підписувати будь-які документи зараз все одно не має ніякого сенсу. Оскільки не всі вибрані парламентарії подали документи до ЦВК і одержали тимчасові посвідчення народних депутатів.

Ющенко-Тимошенко-Луценко-Кириленко
Офіційний сайт Президента України
Шанси Юлії Тимошенко сісти в прем'єрське крісло стають все примарнішими
Пан Кріль стверджує, що будь-які угоди потрібно підписувати вже після того, як запрацює Верховна рада. І, у будь-якому випадку, не варто змішувати в одному документі два різні зобов'язання.

Ігор Кріль вважає, що повинні бути два окремі документи: перший – заява про входження у фракцію, другий – про входження в коаліцію. У розмові пан Кріль підкреслив, що говорить сам за себе, проте у журналістів є підстави вважати, що такої ж думки дотримується і його колега – Василь Петьовка. Обидва політики є вихідцями із Закарпаття і обох пов'язують з головою президентського Секретаріату Віктором Балогою. До речі, деякі представники НУ-НС стверджують, що своєю поведінкою Кріль та Петьовка підставляють Балогу.

Михайло Чечетов
УНІАН
Михайло Чечетов не втомлюється наполягати на необхідності створення широкої коаліції
Іван Плющ, як відомо, не приховує своєї позиції відносно коаліції з БЮТ.

Вчора "Газета 24" припустила, що після обнародування "таємного протоколу БЮТ" (у якому нібито дано розпорядження у разі розвалу демократичної коаліції повалити всю вину персонально на президента), у трьох непідписантів з НУ-НС з'явиться додатковий аргумент, щоб не ставити підпис під зобов'язанням. Проте Ігор Кріль ні словом не обмовився про злощасний протокол, аргументуючи свою відмову виключно позицією керівництва партії "Народний союз "Наша Україна".

Судячи з усього, незацікавлені у формуванні демократичної коаліції почали війну на двох фронтах. На зовнішньому – інформаційна війна з БЮТ, обнародування "таємних документів", заяви про дострокові президентські вибори, проведення яких нібито добивається Юлія Тимошенко. На внутрішньому – спроби посварити членів НУ-НС між собою.

Кого однозначно радують останні події, так це "регіоналів". Один з них, Михайло Чечетов, вже "нарахував" декілька десятків членів НУ-НС, які не поставили свій підпис під зобов'язанням увійти до коаліції з БЮТ. Пан Чечетов переконаний, що все йде до формування широкої коаліції. На його думку, в це "вірять всі, навіть президент, а не вірять тільки журналісти і Тимошенко...".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: