Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Скандал в Одесі. Школярів вчать, що вони живуть в колишній столиці "Новоросії"

Батьки дітей скаржаться на підручник  історії.  

Скандал через підручник історії виник в Одесі - батьки 8-класників помітили, що автори називають приморське місто столицею "Новоросії" . Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

До місцевого департаменту освіти посипалися скарги зі звинуваченнями авторів у пропаганді "руського миру". Освітяни заперечують, мовляв, Одеса згадується як столиці "Новоросії" в історичному контексті ще задовго до подій на Донбасі.

Із обуреними батьками кореспондент ТСН Сергій Осадчук зустрівся біля одеської школи номер 44. Тут учиться молодший син Ігоря Сілкіна. Про те, що Одесу в підручнику називають столицею "Новоросії", випадково побачила його дружина.

"Ігор, а що це, Одеса - столиця "Новоросії", або що це? Я кажу, де? Відкриваємо книгу і що ми тут спостерігаємо - дивіться. Нам нав'язують "Новоросію" та ідеали "руського миру" і в підсумку дітей два роки навчають тому, що Одеса – "столиця Новоросії", - скаржиться батько школяра.

Батьки розгнівані: книгу надрукували 2 роки тому. А розроблявся підручник ще 2012-го: за попереднього мера Олексія Костусєва. У ті часи в місті навіть російську мову офіційно ухвалили, як другу регіональну.

"Я практикуючий психолог, викладач психології, і я скажу, що підручники ці зроблені за класичною системою Геббельса така пропаганда, коли дається спочатку якась правдива інформація, потім пришивається тими поняттями, які повинні засвоїтися разом з цим", - розповів Олександр Філіпов, батько учня.

Вчителі історії не заперечують, що підручник недосконалий. Але впевнені, що усе залежить від того, як педагог подає цю інформацію.

"Це період царської Росії, це ніяк не сучасність. Це не можна трактувати, порівнюючи з сьогоднішніми подіями. Якщо до мене то "Новоросія" у мене взагалі не звучала", - пояснює Ганна Почка, вчитель історії 44-ї школи.

У департаменті освіти переконують, що після скарг батьків направили підручник на експертизу до інституту вдосконалення вчителів. Висновок - використання історичного терміну "коректне". А дискусія довкола нього - лише політичні спекуляції.

Чи через скандал, чи ні, але в місті вже розробили новий посібник про історію Одеси. Щоправда він буде лише в електронному вигляді. Суперечливі терміни, що обурюють батьків та дітей, обіцяють із нього вилучити.

Відео В Одесі стався скандал через підручник історії

Залиште свій коментар

Вибір редакції