Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Скандал в одеському медуніверситеті: суд скасував рішення уряду про реорганізацію ВНЗ

Навчання семи тисяч студентів може опинитися під загрозою.

Суд скасував рішення уряду про створення Національного Одеського медичного університету шляхом злиття двох навчальних закладів.

Про це повідомила виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

Вона нагадала, що влітку МОЗ відсторонило від посади ректора Одеського національного медуніверситету Валерія Запорожана за порушення контракту і утворення "феодального володіння" замість ВНЗ. Виконувачем обов'язків призначили Костянтина Аймедова. 

"Далі почались рейдерські захоплення університету з тітушками та постійним зривом навчального процесу. Запорожан всіляко саботував роботу закладу. А суди грали йому на руку, видавши низку ухвал, які заборонили наділяти будь-яких осіб повноваженнями ректора чи виконувачем обов'язків ректора ОНМедУ будь-яким способом", - пише Супрун.

Пізніше уряд підтримав ініціативу МОЗ і ухвалив рішення про реорганізацію університету і створення новго навчального закладу шляхом шляхом злиття ОНМедУ та Кримського державного медичного університету імені С. І. Георгієвського.

"І от знову, вийшла ухвала судді окружного адміністративного суду міста Києва Юлії Шрамко — зупинити дію розпорядження Кабміну "Про утворення Національного Одеського медичного університету". Це реакція суду у відповідь на заяву самопроголошеного в.о. ректора університету Юрія Сухіна. Допоки суд розглядатиме заяву, реорганізацію буде припинено. Законно призначити виконувача обов’язків тепер неможливо, а отже закладом продовжуватиме керувати Запорожан і його поплічники", - каже Супрун.

Вона заявила, що МОЗ повернув без розгляду усі документи, підписані особами, не уповноваженими міністерством. Це загрожує зривом навчального процесу для понад семи тисяч студентів і понад двох тисяч працівників. 

Нагадаємо, раніше у грудні МОЗ повідомив, що в Одесі рейдери захопили Національний медичний університет. У МОЗ тоді стверджували, що ці дії можуть бути пов’язані з тим, що комісія Міністерства юстиції розглядала скаргу МОН України з приводу незаконної реєстрації Юрія Сухіна керівником ОНМедУ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції