Скандал в одеському СІЗО: в'язні повідомляють про побиття, начальство - про навчання

В'язні розповідають, як їх били співробітники тюремного спецназу, який у терміновому порядку був направлений на територію СІЗО. Керівництво СІЗО каже, що це було планове навчання.

В Одесі розгорівся скандал з побиттям в'язнів у СІЗО. В'язні кажуть, що їх жорстоко побив спецназ, керівництво СІЗО заявляє, що то було навчання.

Напередодні в Одесі стала поширюватися інформація про масове побиття в одеському слідчому ізоляторі, яке, нібито, відбулося в суботу. Інтернет-портали рясніли жахливими подробицями про те, як підслідних били співробітники тюремного спецназу, який у терміновому порядку був направлений на територію СІЗО. Про фізичну розправу над "постояльцями" ізолятора повідомив "Сегодня" і один з підслідних, який зараз знаходиться в одеських "Хрестах".

"Опівдні у суботу до нас приїхали чотири групи якогось спецназу. Всі в чорному, в шоломах і з щитами. Ми чули, як вони виволікали інших хлопців, чули крики. Ближче до вечора одна група виїхала, три залишилися. На понеділок, кажуть, намічений загальний шмон - ніби як сім груп "масок" всіх бити будуть. Робиться це для того, щоб зламати нас, щоб повністю розчавити будь-який опір", - розповів нам по телефону ув'язнений.

Журналісти побували у слідчому ізоляторі, однак не знайшли там ні потерпілих, ні очевидців розправи. Самі ув'язнені говорять про те, що в суботу була звичайна перевірка, але нікого при цьому не били. "У суботу нас виводили з "хати" (камери. - авт.), Перевіряли. Це нормальна справа. Трохи і "пошмонали" в камері. Знайшли зарядку від телефону, яку вилучили. Але нікого не били", - говорить підслідний Сергій з 6-го режимного корпусу. "Щодо побоїв - брехня. Ніякого беззаконня в СІЗО не було", - запевняє в'язень Дорофєєв.

Начальник Одеського управління державної пенітенціарної служби Олександр Адзеленко пояснює чутки про розправу тим, що в суботу в слідчому ізоляторі готувалися до проведення навчань з придушення масових заворушень, мовляв, перехожі побачили "людей у ​​чорному", прийнявши їх за тюремний спецназ. "Такі навчання проводяться у нас регулярно. Ніякого спецназу не було з боку. Просто в сторону СІЗО промарширували строєм співробітники наших груп швидкого реагування - зі щитами, шоломами і палицями. Там був проведений стройовий огляд, а також відпрацювання навчальних команд. Співробітники повинні вміти справлятися з нестандартними ситуаціями", - запевняє начальник одеських колоній та СІЗО.

Одеський адвокат Валерій Судаков підтверджує інформацію про те, що в СІЗО нікого не били: "Один з моїх клієнтів саме перебуває в ізоляторі, правда, в 5-му корпусі для колишніх співробітників міліції. У суботу з ним спілкувався, ні про які обшуки і побиття він нічого не знає".

Нагадаємо, повідомлення про побиття у відділках міліції - не рідкість. До Міністерства внутрішніх лише за минулий рік надійшли повідомлення про 28 випадків смертей у відділках міліції.

Читайте також:

В дніпропетровському відділку міліції помер підозрюваний

Прокуратура: міліціонери не вбивали студента в райвідділку

З початку року у відділках міліції померли 28 людей

У севастопольському райвідділі міліції затриманого знайшли повішеним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: