Скандал в університеті Шевченка: студенти розповіли про знущання професорки, яку Зеленський нагородив орденом

Скандал в університеті Шевченка: студенти розповіли про знущання професорки, яку Зеленський нагородив орденом

На захист викладачки стали, зокрема, Андрій Єрмак та Міхеіл Саакашвілі.

Не випускає студентів до вбиральні, хлопців використовує як робочу силу, а дівчат принижує. А ще розділяє студентів на "своїх" та "чужих". Усе це про завідувачку кафедри іноземних мов, професорку Інституту міжнародних відносин Валентину Дайнеко. Саме її на День незалежності президент відзначив Орденом княгині Ольги I ступеня. Це обурило одну з її нинішніх студенток, і далі скандал покотився, як клубок. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Інститут міжнародних відносин (ІМВ) університету імені Тараса Шевченка багато років вважають чи не найпрестижнішим вишем країни. Серед випускників — президенти, судді, прокурори. Навряд чи є вихованець інституту, який би не чув про Валентину Вікторівну Дайнеко. Уже 30 років вона очолює кафедру іноземних мов. Бездоганна репутація, професорські регалії і державні нагороди. І лише зараз задавнені образи на викладачку вихлюпнулися назовні. 

"Одягніться, мені огидно на вас дивитися", — так професорка відреагувала на студентку Марію Музиченко, коли та 2 вересня дозволила собі прийти на пару в блузі без рукавів. 

Саме Марія одразу після присвоєння Дайнеко чергового ордена написала про неї у фейсбуку. Тоді своїми спогадами почали ділитися інші. 

"Вислухали з мамою і з вітчимом достатньо різкі образи в її кабінеті про те, що мене зґвалтують під першими ж сходами, що я вступаю сюди тільки для того, щоб вийти заміж за іноземця і виїхати за кордон", — говорить Іветта Делікатна, випускниця ІМВ університету імені Тараса Шевченка.

Цькування дівчат серед студентства підтверджують і молодші вихованці ІМВ. 

"Дівчата, жінки не можуть бути дипломатами, тому що слова "дипломата" немає в словнику, а отже, у житті", — цитує слова викладачки випускниця Єлизавета Землянко.

Відео Студенти університету Шевченка розповіли про знущання професорки, яку президент нагородив орденом

Не випускає студентів до вбиральні, хлопців використовує як робочу силу, а дівчат принижує. А ще - розділяє студентів на "своїх" та "чужих". Усе це  - про завідувачку кафедри іноземних мов, професорку Інституту міжнародних відносин Валентину Дайнеко. Саме її на День незалежності президент удостоїв орденом княгині Ольги першого ступеня. Це обурило одну з її нинішніх студенток, і далі скандал покотився як клубок. Тих, хто "за" професорку і "проти" неї - слухали кореспонденти ТСН.  

Студенти університету Шевченка розповіли про знущання професорки, яку президент нагородив орденом

Однак і хлопці часто теж упадали в немилість, особливо не кияни, запевняють випускники. 

"Вона принижувала. Вона казала, що "у вас погані гени, тому що наш інститут селективний, і ви не маєте права тут учитися", — розповідає випускник Ілля Удовиченко.

До слова, Ордени княгині Ольги Дайнеко отримувала і від Віктора Ющенка, і від Петра Порошенка. Цього року вже за кілька днів після одкровення скривджених студентів на сайті ІМВ з'явилося звернення інших випускників — на підтримку скандальної професорки. Серед підписантів — голова Офісу президента Андрій Єрмак, голова ради реформ Міхеіл Саакашвілі, екснардеп Василь Горбаль. 

Останній визнає, Дайнеко сувора й вимоглива, але кожен її вихованець гарантовано знає англійську. Не зовсім так, заявляють молодші випускники. 

"Вибачте, шість років після Революції Гідності, а ми вчилися за радянськими підручниками, де Куба — "вільна країна", звісно, підручники російською, і те, що американські імперіалісти експлуатують іспанський народ", — розповідає випускниця Єлизавета.

Домовитися про інтерв'ю з самою Дайнеко журналістам ТСН не вдається. 
         
"Я себе дуже поважаю, тому коментаря не даватиму. Дякую за турботу і дзвінок", — зазначила вона телефоном.

В ректораті університету Шевченка, в Офісі президента  і в самому ІМВ теж відмовилися коментувати цю ситуацію. Тим часом прибічники Дайнеко обурюються, чому студенти десятиліттями мовчали, якщо їх справді цькували. Все просто, пояснюють учорашні випускники. 

"Коли ти студент і живеш у гуртожитку, то знаєш: якщо ти напишеш заяву, то тебе можуть вигнати!", — говорить Єлизавета.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів