Скандальна екскурсія: вчителі покинули школяра на кордоні в Чопі та вирушили до Італії

Дата публікації
Перегляди
6519
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Скандальна екскурсія: вчителі покинули школяра на кордоні в Чопі та вирушили до Італії

Фото: УНІАН

Учень повертався в іншу область самостійно.

У Львові розгорівся скандал через шкільну екскурсію. 10-класник випадково замість біометричного взяв закордонний паспорт без візи, а вчителі висадили хлопця у пункті пропуску і він майже 300 кілометрів діставався додому самотужки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Микола Дуденков уже кілька днів у лікарні – у нього бронхіт і ангіна. Мама каже, що це наслідок того, що син кілька годин мерз на кордоні. 10 січня старшокласники з директором і завучем вирушили до Італії, проте на  пункті пропуску у Чопі з’ясувалося, що Микола взяв не той паспорт. "Це моя помилка, що я йому дала не той паспорт, але це не привід був залишати його в небезпеці. Перший був варіант: давайте ми привеземо вам інший паспорт, будь ласка почекайте – ні, було категорично відмовлено нам в цьому. Завуч сказала, що автобус вас однозначно чекати не буде", - розповіла Тетяна Бойко.

У Львові вчителі покинули школяра на пункті пропуску, бо той переплутав паспорт

У Львові вчителі покинули школяра на пункті пропуску, бо той переплутав паспорт

Мама каже, що вчителі запевнили – син під опікою прикордонників, його посадять до когось в авто і привезуть до Львова. Однак після кількох годин очікувань Микола вирішив діставатися додому сам. "Я пішов на заправочну станцію, вона була поряд. Мене заправщик вирішив підвезти за 80 гривень до станції. Я заплатив гроші, щоб мене посадили, ну, щоб мене впустили в поїзд", - каже школяр. Через три дні, коли школярі повернулися з Італії, мама Миколи написала обурливий пост у соцмережі.

У школі визнають, що мали б з туроператором перевірити документи ще перед виїздом, але не вважають, що дитина залишилася у небезпеці. До того ж, мовляв, мама запевнила, що підвезе паспорт на кордон. "Мама казала, що вона їде, Микола казав, що мама вже BlaBlaCar взяла, що вона нас дожене на кордоні Угорщини. Ми дві з половиною години стояли на кордоні з Україною, потім дві години стояли на кордоні з Угорщиною, тобто часу було достатньо - чотири години, 270 кілометрів до Чопу", - пояснила директор школи Людмила Заремба.

Інцидент з  Миколою, якого висадили і залишили на кордоні, розбирають на батьківських зборах. Мама хлопця на них не прийшла. "Мама не приїхала, його не забрала, кажуть, вона у Львові його не зустріла. Ну, що ж то за мама", "Чому зараз мама свою провину через три дні почала перевантажувати на вчителів", - говорять на цих зборах. А ще у школі працює освітянська комісія. "Неможна було цієї дитини залишати саму, як правило, хтось із дорослих мав би залишитися, в даному випадку керівник навчального закладу – і не тільки, як керівник, а як доросла особа, вона вчинила не правильно", - вважає керівник департаменту освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик. Найімовірніше,  і директора, і завуча чекає дисциплінарна відповідальність, бо вони, до всього, ще й не повідомили про поїздку за кордон департамент освіти.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6519
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація