Скандальна фотосесія дітей в Одесі: батьків дівчаток притягнуть до адміністративної відповідальності

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Такі фото можуть спровокувати активізацію діяльності педофілів.

Густий макіяж, диванні пози, вечірні зачіски, інтимне освітлення , куртуазні негліже , і корсети середньовічних дам -  і все це на дитячих ручках, ніжках і щічках. Одеська дизайнерка Алла Френкель, яка спеціалізується на елітній білизні, переконує, що це - високе мистецтво  і проста рекламна кампанія.

Колекцію такого  дитячого спіднього вона підготувала  для модного показу в Одесі, який відбудеться наприкінці жовтня, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень. І оприлюднила ці сумнозвісні фото на своїй інтернет-сторінці . Що ж - привернути увагу до себе їй таки вдалося . Першою обурилася побаченим журналістка Аліна Степанець. 

"Мене там не стільки вразила сама білизна – вона закриває тіло. Але вона все одно зроблена з сексуальним підтекстом. І саме пози, саме вирази обличь. І саме такі зачіски і макіяж, які не можуть собі зробити діти", - заявила вона.

Дівчина перепостила світлини. Суспільний резонанс був вибуховим.

"Для мене огида – тому що я як працюю з випадками, так, а саме з сексуальним насильством – це огида, тому що насправді, я розумію, що в майбутньому в цих дітей можуть виникнути певні питання, певні проблеми, і навіть щодо того, що їм доведеться там проходити певну психокорекцію або ж психотерапію", - зазначає юрист ГО "Ла Страда-Україна" Анна Саєнко.

На фото – дівчатка – юні моделі одеського агентства віком до чотирнадцяти років. Кастинг проводила сама дизайнерка. Звісно, її телефон розривався від дзвінків журналістів.

"Я потім все розповім, чесно. Я коментарі не даю з цього приводу. Звичайно, ми вийдемо на зв'язок, ми може бути навіть зберемо прес-конференцію з цього приводу і відповімо на всі запитання", - відповіла Френкель.

Але на цьому тижні прес-конференції так і не відбулось. Тож позицію фотографа – чому вибрали саме такий образ для реклами дитячої білизни – ми теж не знаємо. Вона теж відмовилась давати коментарі.

Справа для України справді не однозначна. Модельєри наприклад захищають колегу, зазнаючи, що їй же "треба якось представити колекцію".

На жаль, з таким підходом можна зайти далеко . Бо звучить він, ніби заради реклами можна все. Але може реклама таки працює і подобається людям і потенційним клієнтам.

ВідеоСексуалізація дітей в Інтернеті може впливати на збільшення злочинів, пов'язаних з педофілією

Фото для модного тижня в Одесі, де 10-річні дівчатка рекламують колекцію спідньої білизни, викликало скандал у Мережі. У більшості дорослих фото викликало відчуття одне - дітей буквально пропонують сексуально стурбованим чоловікам. За статистикою, з початку 2018 року зафіксовано 617 злочинів проти сексуальної свободи неповнолітніх. Втім справа не тільки в збоченцях, а у відвертій комерції. Кількість злочинів, пов'язаних з педофілією, росте ще й тому, що сексуалізація дітей добре продається. 

Сексуалізація дітей в Інтернеті може впливати на збільшення злочинів, пов'язаних з педофілією

ТСН розпитала думки звичайних одеситів щодо цих скандальних фото. Всі вони цілком підтвердили небезпечний посил авторів модного скандалу. За їхніми словами, дітей дуже "сумнівно" одягли та взагалі, подають як "сексуальний об’єкт".

Такої ж думки дотримуються і фахівці у сфері захисту жінок від насильства.

"Моє перше враження, коли я побачила ці фото – в мене виникло більше питань, ніж відповідей, так, тому що перше питання було – це маленькі діти, в принципі, так і хто це дозволив?" - дивується юрист ГО "Ла Страда-Україна" Анна Саєнко.

А дозволили це самі батьки. Ще й заплатили організаторам.

"Тут треба як раз психологу розбиратися більше з батьками. Навіщо батькам потрібно, щоб їхні діти знімалися в напівоголеному вигляді, ось для чого? Чого вони бажають своїм дітям? Ось, якщо вони як би добра бажають, хороших якихось речей, то, на жаль, так не вийде, ось уже виходячи з того резонансу, який є зараз", - зазначає дитячий психолог Ганна Капова-Саванова.

Не обійшлось і без реакції з боку чиновників, зокрема від уповноваженого з прав дитини при президентові України Миколи Кулеби.

"Мене дивує схибленість тих людей, які це робили. А це - дуже гарний привід для педофіла, щоб полювати на цих дітей", - розповів він.

І тут ми зачіпаємо дуже болюче питання: майже у два з половиною рази тільки за дев’ять місяців цього року збільшилася кількість злочинів проти сексуальної свободи неповнолітніх. Це і зґвалтування, і виготовлення порно, і розповсюдження цього в Мережі. 617 зафіксованих випадків. Щонайменше 617 скалічених душ.

 "Справа тут - у фотографі. Це – доросла фотосесія. Можливо тут зробити, знаєте, спальню, дійсно дитячу. Дитину сховати, голі ніжки сховати в подушках, у ковдрах. Зробити аксесуари якісь ведмедики, зайчики – щось таке, що дитяче. Узагалі дитячий труд заборонений", - підкреслює президент Асоціації дитячої моди Ірина Ярмак.

У Національній поліції почали перевірку фото, яка має встановити – чи порушує зйомка права дітей і чи містять світлини ознаки порнографії. Та вже  вирішили притягти батьків до адмінвідповідальності. Бо вибуховий ріст злочинів проти дитини вимагає уже не просто морального осуду. Ситуація зайшла так далеко, що  у Верховній Раді вже лежить  законопроект, який передбачає створення офіційного і відкритого реєстру педофілів. Осіб, які будуть влаштовуватися на роботу в дитячі установи, перевірятимуть через цей реєстр. Навіть більше - один з варіантів дозволяє хімічну кастрацію . Та це злочинці і збоченці - з ними ясно . Але  що робити з тими, хто їм підігрує і бачить у цих виставлених на продаж  дітях лише бізнес і високу моду.

Ірина Курило, Андрій Сокуренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції