Скандальна забудова Софії Київської зупинена

Забудовникам нагадали про обмеження будівництва в охоронній зоні об'єкту світової культурної спадщини.

Мер столиці Леонід Черновецький підписав рішення Київради про припинення будівництва елітного житлового комплексу поблизу собору Святої Софії Київської, через яке собор ледь не втратив статус світової культурної спадщини.

Як повідомив депутат Київради від БЮТ Олександр Бригинець, нині будівельні роботи на будмайданчику повністю зупинені.

Рішенням передбачено зупинити всі будівельні роботи, які виконуються ТОВ "Інвестиційно-будівельна група" зі зведення житлового комплексу по вулиці Гончара, 17-23. Забудовників також зобов'язали виконати вимоги Генерального плану Києва і Правил забудови столиці відносно містобудівних умов і обмеження будівництва в охоронній зоні об'єкту світової культурної спадщини.

Бригинець нагадав, що постанова про припинення будівельних робіт в охоронній зоні Софії Київської виносилася на розгляд сесій Київради кілька разів, і тільки з четвертого голосування була підтримана депутатами 27 травня. За його словами, спроби фракції БЮТ зупинити скандальне будівництво провалювалися через блокування рішення фракцією Партії регіонів.

Роботи по забудові поблизу Софії Київської супроводжувалися протестами жителів навколишніх будинків, зверненнями громадськості в правоохоронні органи і структури влади.

Нагадаємо, після інспекції "Софії Київської" навесні 2009 року експерти ЮНЕСКО рекомендували українській стороні розширити буферну зону (територію, на якій будь-яке будівництво повинно узгоджуватися з цією організацією) Софійського собору до Хрещатика і Бессарабської площі, а також ввести мораторій на зведення висотних будівель у центрі міста і на схилах Дніпра (буферна зона Києво-Печерської лаври).

На думку експертів, несанкціонована забудова в центрі столиці порушує культурний ландшафт пам'ятників. Невиконання цих рекомендацій загрожувало Україні не тільки внесенням Лаври і Софійського собору до чорного списку, але і виключенням з переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У зв'язку з цим 15 липня Київрада передала Києво-Печерську Лавру в державну власність, а уряд почав розробку проекту єдиних правил забудови в межах історичного центру столиці. Крім того, у квітні прем'єр-міністр Микола Азаров доручив меру Києва Леоніду Черновецькому ввести мораторій на будівництво у буферних зонах.

Читайте також:

Київська мерія продасть один з найдавніших храмів Подолу

За півроку Софія Київська і Києво-Печерська Лавра потраплять до "чорного списку" ЮНЕСКО

Київрада зупинила скандальну забудову Софії Київської і Лаври

Києво-Печерську Лавру передали в державну власність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: