Скандальне листування з "ДНР": українські телеканали писали пояснювальні та узгоджували тексти

В Інтернет потрапило 9 тисяч файлів з переліком акредитованих у бойовиків журналістів.

В Інтернет потрапило листування українських та західних засобів масової інформації зі спецслужбами самопроголошеної "Донецької народної республіки". Це близько 9 тисяч файлів із повним переліком акредитованих там журналістів - від місцевих газет фейкових республік до найбільших українських та іменитих світових редакцій. Вони здебільшого просять дозволу на висвітлення ситуації на тимчасово окупованих територіях, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Якщо вірити витоку інформації, ЗМІ активно листувалися з Тетяною Єгоровою, представницею так званого МДБ - міністерства державної безпеки самопроголошеної "Донецької Народної Республіки".

Від імені телеканалу "Інтер" кореспонденцію вів Леонід Муравйов - російський журналіст, який в Україні підпрацьовував медіаконсультантом. Ось фрагмент його листа з промовистим заголовком "Пояснювальна від Муравйова" про висвітлення вбивства терориста Мозгового:

"В "Подробицях тижня" взагалі не було матеріалів про вбивство Мозгового, тоді як "колеги" з "5 каналу" (Київ) і "1+1" влаштували в прямому сенсі "танець на кістках".

Тут таки Муравйов доповідає, як покарали за те, що назвав ДНРівців "терористами" журналіста "Інтера" Романа Бочкалу: "Він, до речі, за цей сюжет покараний і переведений у новини".

Сам Бочкала не відкидає - листування може бути справжнім, принаймні фігуранти його - реальні співробітники інтера. Щоправда, факт "покарання" себе спростовує.

"А якщо дехто Муравйов дійсно листувався з представниками так званої "ДНР" і зливав їм інфу ... Тут питання до спецслужб. Скільки у нас ще таких Муравйових? І якщо листування реальне і йому за мій сюжет (цікаво який) влетіло, то може він так вирішив прикрити свою дупу. Написавши, що я покараний. Правдивість листування нехай з'ясовує СБУ", - написав Бочкала.

Леонід Муравйов, до слова, працював на 5 російському каналі, де робив репортажі про те, як українські військові безжально вбивають мирних жителів Донбасу. Його кар'єра в Україні завершилася навесні 2015 року - Служба Безпеки вислала Муравйова з України і заборонила йому в'їзд на 5 років.

Як видно з листування, телеканал "Україна" одразу висилав на узгодження тексти своїх сюжетів:

"Матеріал про дідуся-ветерана, який ми зняли вчора - сюжет про нього піде в ефір завтра на телеканалі "Донбас" і на телеканалі "Україна". Яким чином можна буде матеріал узгодити з вами завтра? Можу я кинути колегам ваш номер телефону та адресу електронної пошти для узгодження тексту до ефіру, осікльки завтра буду вихідний?".

ТСН звернулася з офіційним проханням прокоментувати співпрацю з "міністерством" самопроголошеної республіки в редакції "Інтера" та "України", але відповіді не отримала.

Акредитовувалися в "ДНР" і західні медіа. Так, представники польської "Газети виборчої", якщо вірити листам, отримавши відмову у співпраці, не здавалися. ТСН очікує реакції і від польських колег.

"Ми в Донецьку працювали, починаючи з листопада 2013 р. Коли всі світові ЗМІ були зацікавлені лише висвітленням подій на Майдані, ми писали про протести, організовані "Донецькою Республікою" і заявляли, що Донбасу з Києвом буде не по дорозі. І в кожен свій наступний приїзд це доводили. Мало хто з польських журналістів стільки уваги приділяв представникам "ДНР", а ще менше не називав їх "терористами". Ми не називали".

ВідеоАкредитація від ДНР: як українські ЗМІ узгоджують матеріали з самопроголошеними республіками

Український журналіст Володимир Рунець, який співпрацював також із західними медіа, теж має акредитацію в "ДНР". Але стверджує, що такої глибокої співпраці із самопроголошеною республікою не мав.

"Видали папірець, надрукований на чорно-білому принтері. Там було написано: "Донецька народна республіка", допуск на цивільна об'єкти, на військові допускались лише перші російські канали. Грошей з нас ніхто не брав, тексти не вичитували", - розповідає Рунець.

Військкор Руслан Ярмолюк, як і інші його колеги в ТСН, по акредитацію до терористів не звертався. Каже, це той випадок, коли надати новини "звідти" можна лише під дулом автомата і пильним наглядом спецслужб "ДНР" та Росії.

"Якщо ти говориш те, що вони хочуть, ти можеш приїхати ще другий раз на території "ДНР" і знову тобі дадуть людину, і тобі покажуть те, що вони хочуть. Якщо ти побачив щось інше, те, що не подобається представникам "ДНР", але ти це сказав, я більш, ніж упевнений, що другий раз ти не заїдеш, в тебе скасують акредитацію, і такі випадки були", - каже Ярмолюк.

Над тим, як реагувати на координацію українських журналістів з "органами" ворожої пропаганди, наразі розмірковують у СБУ та Міністерстві інформаційної політики України. Ситуацію з листуванням поки що не коментують.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: