Скандальні довибори на Прикарпатті: ЦВК таки визнала Вірастюка нардепом

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Скандальні довибори на Прикарпатті: ЦВК таки визнала Вірастюка нардепом

Василь Вірастюк

ЦВК склала новий протокол за результатами виборів в окрузі №87

ЦВК таки визнала Василя Вірастюка народним депутатом. Це сталось після того, як виборча комісія визнала недійсним голосування на 6 дільницях. 

Про це повідомляє "ОПОРА". 

"ЦВК склала новий протокол за результатами виборів в окрузі №87. Переможцем виборів лишається Василь Вірастюк. Після визнання недійсним голосування на 6 дільницях голоси за кандидатів змінились. За Василя Вірастюка вказано 14 811 голосів, за Олександра Шевченка - 13 942 та Руслана Кошулинського - 13 463", - йдеться у повідомленні. 

Як повідомляє ТСН.19:30, ЦВК скасувала результати голосування на 6 дільницях у 87 виборчому окрузі, анулювавши три тисячі голосів. У ЦВК вирішили не проводити перевиборів на проблемних дільницях. Це, мовляв, вимагає, втручання Верховної Ради. Тому просто скасували результати на проблемних дільницях. Адвокати Олександра Шевченка, який доводить свою перевагу на перегонах, таке рішення вважають порушенням права громадян на вибори і обіцяють оскаржувати рішення.

"Центральна виборча комісія сьогодні змінусувала не 504 голоси, а 3128 голосів. Це вони називають захистом прав виборців.
Що далі - суди. Очевидно, що це рішення незаконне, воно не відповідає ані рішенням по цій справі. Ані законодавству", - каже представник Олександра Шевченка Анатолій Попов. 

"У зв'язку із тим, що суд сказав, що ЦВК повинна самостійно ухвалювати рішення - саме з цим вноситься відповідний предмет постанови. Ми розуміємо, що в подальшому він буде предметом судового контролю і знову ж таки Велика палата буде оцінювати, правильно чи неправильно виконали", - сказав голова ЦВК Олег Діденко. 

Нагадаємо, ще 5 травня ЦВК на своєму засіданні відмовилась реєструвати Василя Вірастюка народним депутатом України. Тоді членкиня ЦВК Вікторія Глущенко повідомила, що через скасований Верховним судом протокол про результати виборів в окрузі № 87, в комісії немає підстав для реєстрації Василя Вірастюка депутатом Верховної Ради.

Раніше Верховний суд скасував протокол ЦВК, яким Вірастюка обрано нардепом в окрузі № 87. Кандидат Олександр Шевченко не погодився з протоколом ЦВК від 22 квітня 2021 року про результати виборів в окрузі 87 та оскаржив вказаний протокол та дії ЦВК по встановленню результатів виборів в окрузі до Верховного Суду. Додатково в позові просив зобов’язати ЦВК продовжити встановлювати результати виборів та відправити ОВК 87 округу на уточнення протоколу.

Також Апеляційний суд Києва відхилив позов Вірастюка проти ЦВК. Суд не знайшов доказів у бездіяльності Центрвиборчкому щодо встановлення результатів виборів на 87 окрузі на Прикарпатті.

Як повідомлялось, на Прикарпатті у одного з кандидатів "вкрали" 45 голосів, він опублікував відеодоказ.

Новини України: депутати Івано-Франківської облради вимагають оголошення повторного волевиявлення

Новини України: депутати Івано-Франківської облради вимагають оголошення повторного волевиявлення

 

Наступна публікація