Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Суд визнав незаконним перенесення пам'ятника "Потьомкінцям - нащадки".

Пам'ятник "Засновникам Одеси, центральна фігура якого – російська імператриця Катерина ІІ, залишиться на своєму місці і його демонтувати не будуть.

Таке рішення Одеського апеляційного адміністративного суду. Він відмовив у задоволенні позову Спілці громадських організацій "Асоціація козацьких товариств "Січ" до Одеської міської ради щодо перенесення монумента "Потьомкінцям - нащадки" в центр міста. Замість нього на Катерининській площі встановили пам'ятник "Засновникам Одеси". А "Потьомкінців" незаконно перенесли на Митну площу. Про це пише УНІАН.

Позивачі також не згодні з комплексною реставрацією Катерининської площі. Вони вважають, що встановлення пам'ятника було спрямовано "проти національної гідності українців та підриває національну безпеку".

Суд залишив ухвалене 2017-го рішення Приморського райсуду без змін, визнавши тим самим, що монумент "Потьомкінцям - нащадки" було перенесено на Митну площу незаконно, проте не зобов'язав владу повернути пам'ятник на Катерининську площу.

Нагадаємо, 2007 року в Одесі провели комплексну реставрацію Катерининської площі, в рамках якої встановили пам'ятник "Засновникам Одеси" - точну копію оригіналу, демонтованого більшовиками 1925-го. Центральна фігура монумента - імператриця Катерина II. Українські активісти неодноразово погрожували знищити монумент. Після його встановлення в місті відбулися сутички між прихильниками і супротивниками пам'ятника.

Залиште свій коментар

Вибір редакції