Скандальний закон про мови повернули регіоналам

Законопроект не відповідає духу Європейської хартії регіональних мов та мов меншин, і не відповідає статті 10 Конституції України, однак за вказівки з Банкової він може набрати 226 голосів.

Комітет ВР з питань культури та духовності розглянув резонансний законопроект "Про мови в Україні" на своєму останньому засіданні. Комітет прийняв рішення повернути проект авторам без розгляду на пленарному засіданні парламенту.

"Ми не зупиняємося на Рішенні Комітету, адже воно може бути проігнороване і законопроект буде внесений на пленарне засідання Верховної Ради України. Якщо буде вказівка з Банкової, я не виключаю можливості, що законопроект "Про мови в Україні" може набрати 226 голосів", - зазначив голова Комітету Володимир Яворівський.

Перед вирішальним засіданням Комітет звернувся до всіх експертних установ, які б могли дати компетентну оцінку законопроекту. Зокрема це, Києво-Могилянська академія, Інститут української мови, Міністерство юстиції, більшість Комітетів Верховної ради та інші.

Всі вони, без винятку, винесли вердикт, що законопроект "Про мови в Україні" не відповідає статті 10 Конституції України та її духу, оскільки в ряді статей порушується право інших людей, зокрема меншин, крім росіян.

У висновку експертів також йдеться, що законопроект не відповідає духу Європейської хартії регіональних мов та мов меншин, оскільки Хартія наголошує, що повинні захищатися мови, які є на межі зникнення.

Всі експертні установи зійшлися на думці, що даний проект потрібно повернути авторам. Лише один член Комітету, представник фракції КПУ, Вікторія Дем'янчук проголосувала проти цього рішення.

Наголошується, що жоден з авторів не прийшов на засідання Комітету.

Нагадаємо, 7 вересня в парламенті був зареєстрований проект закону "Про мови в Україні", внесений представниками більшості Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким.

Формально цей законопроект не робить російську мову другою державною, але надає їй право "вільного функціонування практично у всіх сферах діяльності", що рівнозначно офіційному статусу.

Читайте також:

РФ: російська мова обов’язкова для розвитку України

ПР будь-що розгляне закон про мови, розкритикований Радою

Вчені: офіційний статус російської мови спричинить розкол

Російська мова набуде офіційного статусу після виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: