Литвин: скасування політреформи вкоротить депутатам строк

Володимир Литвин заявив, що скасування політреформи 2004 року призведе до розпуску парламенту.

Спікер Володимир Литвин попереджає, що можливе скасування політреформи 2004 року призведе до розпуску парламенту. Про це він заявив журналістам у Верховній раді.

"Якщо гіпотетично спрогнозувати, що на референдум буде винесене скасування закону про внесення змін до Конституції, як про це вже говорять офіційні особи, то я хочу наголосити: вибори до Верховної ради будуть у березні 2011 року", - сказав Литвин.

Він пояснив, що в разі скасування політреформи, вступить в дію стара редакція Конституції.

"Відповідно до Конституції 1996 року, а там є чітка позиція, вибори Верховної ради мають відбутися в березні 4-го року повноважень парламенту", - зазначив спікер.

За словами Литвина, скасування політреформи тягне за собою багато інших "колізій".

"Сьогодні немає закону про внесення змін до Конституції №2222. Є Конституція зі змінами, внесеними цим законом. Крім того, у розділі 13 Конституції визначено порядок змін до Конституції", - сказав він.

Спікер додав, що проведення референдуму про скасування політреформи автоматично порушить питання про необхідність провести референдум щодо НАТО, оскільки з цього питання вже зібрано 4 мільйони підписів.

"Референдум - це пряма норма демократії, але треба наперед прогнозувати не те, якими будуть результати референдуму, а те, що з ними робити", - сказав Литвин.

Як відомо, напередодні глава адміністрації президента Сергій Льовочкін заявив, що розширення кола повноважень президента було б доцільним для проведення масштабних реформ.

Читайте також:

Янукович вніс на затвердження ВР кордон з Росією

Депутати планують засідання Ради у вихідні

Янукович вніс на затвердження ВР кордон з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: