Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сказ завжди смертельний. Супрун порадила що робити, коли вкусив собака

Симптоми можуть виникнути навіть через рік після укусу, наголосила вона.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун дала поради як діяти, якщо вас вкусив собака з підозрою на сказ.

За словами урядовці, попередити смертельну інфекцію можна за допомогою вакцинації.

"Інкубаційний період зазвичай триває 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Це означає, що симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу", - написала Супрун у Facebook, додавши, що сказ завжди смертельний.

Сказ - вірусна, смертельна інфекція, яку можна попередити вакцинацією. Людям вірус сказу зазвичай передається при укусі...

Опубліковано Уляна Супрун Вівторок, 17 липня 2018 р.

Утім, правильна та своєчасна допомога до розвитку захворювання дає 100% шанс врятуватися.

Супрун відзначила, що МОЗ закупило і передало в регіони понад 39 тисяч доз французьких вакцин для профілактики сказу. Також у регіонах є антирабічні імуноглобуліни/сироватки, які використовують у разі, якщо захворювання тварини на сказ було підтверджене. Допомога у разі укусу тварини з підозрою на сказ надається безкоштовно. Також очільниця Міністерства наглосила, що чекати на появу симптомів після укусу не варто. Слід одразу звертатися до лікаря, навіть якщо поранення від укусу не до крові – інфекція може передатися через слину тварини.

Після укусу варто негайно промити уражене місце великою кількістю води з милом, продезінфікувати рану антиспетиком на основі спирту чи йоду та звернутися до найближчого медзакладу.  

"Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов’язково мають зробити щеплення вакциною, які є в усіх областях України", - додала Супрун.

Якщо є така можливість, варто звернутися до ветеринарної служби з твариною, щодо якої є підозра на сказ. За можливості тварину на 10 днів поміщають на карантин.

"Профілактичне лікування можна перервати, якщо буде підтверджено, що тварина не заражена сказом. Якщо тварину неможливо знайти та протестувати, необхідно провести повний профілактичний курс профілактичних щеплень", - відзначила чиновниця.

Також вона порадила вакцинувати домашніх тварин від сказу та робити профілактичні щеплення, якщо робота пов’язана із ризиком зараження від тварин.

Супрун підсумувала, що при укусах тварин також можливе зараження збудником правця. Щеплення проти нього доступні в державних комунальних закладах.

Як повідомлялося раніше, нещодавно у Харкові людину на смерть покусав собака. Тіло 36-річного чоловіка знайшли у приватному будинку, який той здавав в оренду. 

ВідеоУ Харкові 36-річного чоловіка на смерть покусав собака

 

Вибір редакції