Після першого самовільного залишення частини військовослужбовці мають шанс уникнути кримінальної відповідальності.
Військовослужбовці, які вперше самовільно залишили військову частину, можуть повернутись і продовжити службу. Щоб уникнути кримінальної відповідальності за СЗЧ, вони мають це зробити до 1 січня 2025 року.
Про це заявила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян в ефірі телемарафону "Єдині новини" у пʼятницю, 29 листопада.
"Якщо ви пішли в СЗЧ як військовослужбовець, то у вас є можливість повернутися у військову частину з кінця листопада до 1 січня нового року, тобто протягом місяця", — уточнила Сапьян.
За словами радниці ДБР, безпосередній командир військовослужбовця, що повернувся з СЗЧ, має три доби, щоб продовжити контракт або відновити його на службі. Після цього у повному обсязі відновлюються всі виплати, продовольче та речове забезпечення, пільги й соціальні гарантії.
"Коли військовий повернеться до своєї військової частини, він [командир – ред.] зобов’язаний повідомити орган досудового розслідування або військову службу правопорядку про те, що військовослужбовець повернувся захищати кордони України. Такий алгоритм дій на сьогоднішній день", — пояснила представниця ДБР.
Нагадаємо, 21 листопада Верховна Рада прийняла закон про можливість поновлення військової служби після першого СЗЧ чи дезертирства. Тиждень потому президент України Володимир Зеленський підписав цей закон № 12095, який дозволяє уникнути кримінальної відповідальності за умови добровільного повернення та продовження служби.
Читайте також:
- "Потрібна нормальна мобілізація": військовий психолог розповів про найчастіші причини СЗЧ
- Збільшення випадків СЗЧ в Україні: оглядач пояснив причини
- Генерал Баргилевич назвав головну причину СЗЧ в українській армії