Скільки годин на добу можуть тривати відключення світла взимку: невтішний прогноз ООН

Скільки годин на добу можуть тривати відключення світла взимку: невтішний прогноз ООН

Відключення світла / freepik.com

Ситуація в енергетиці залишається непростою.

Через обстріли критичної інфраструктури з боку РФ на Україну взимку можуть чекати тривалі відключення світла. Йдеться про 18 годин щодоби без електропостачання.

Про це йдеться у звіті ООН.

Наслідки значно посиляться взимку

У деяких регіонах України взимку температура опускається нижче -10°C, а іноді й нижче -20°C. Холодна погода та короткий світловий день означають, що взимку енергоспоживання зростає на 20-25%. Так, впродовж 12 і більше годин щодня тривали відключення електроенергії в деяких регіонах, включно з Києвом.

"Попри значні та дороговартісні заходи, яких вживає Україна для пом’якшення наслідків, їх недостатньо для компенсації втрати генерувальних потужностей цього року", – пояснили в ООН.

У червні фахівці зазначали, що на населення чекає важка зима з дефіцитом електроенергії понад 30% через нестачу від 3 до 6 гігаватів електроенергії в пікові години.

"Експерти повідомили ММПЛУ, що цей дефіцит може призвести до відключень електроенергії взимку від 4 до 18 годин на добу. Наскільки цивільне населення постраждає від наслідків цих атак упродовж майбутньої зими, залежить від кількох факторів.

Хоча енергетичні компанії працюють над відновленням пошкодженого обладнання, наразі незрозуміло, скільки потужностей вдасться відновити до початку зими. Масштаби відключення електроенергії також будуть значною мірою залежати від того, наскільки холодною буде зима.

"Вплив на цивільне населення залежатиме від того, чи будуть нові атаки російських збройних сил на енергетичну інфраструктуру. Технічні експерти, опитані ММПЛУ, зазначили, що найсерйозніших наслідків для цивільного населення можна було б уникнути, якби відключення електроенергії обмежити кількома годинами за графіками", – йдеться у звіті.

Якщо нові атаки призведуть до тривалих аварійних відключень, наслідки будуть значними.

Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації рекомендував розглянути в першому читанні законопроєкт №11431, який стимулюватиме операторів зв’язку встановлювати альтернативні джерела живлення.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація